אכזבה לארגון בצלם ולח”כ ממר”צ: “התושבים שירו במחבל זכאים”

הפרקליטות זיכתה את תושבי השומרון שירו במחבל. ראש מועצת השומרון יוסי דגן “משבח את ההחלטה, ההוכחה לכך שהצל”ש שהענקנו לאזרחים מוצדק. ידע כל אזרח או חייל שהגן על חייו שהוא יקבל גיבוי מלא”

פרקליטות המדינה הודיעה היום לחברת הכנסת תמר זנדברג כי היא דוחה את טענותיה של חברת הכנסת בנוגע לירי שביצע תושב השומרון יהושע שרמן באפריל 2019. אז באותו יום נסע שרמן יחד עם יוסף בן גוסי בציר 60 ובסמוך לחווארה נתקלו במחבל שניסה לדקור אותם. שרמן שלף בקור רוח את האקדח האישי שנמצא ברשותו ברשיון וניטרל את המחבל.

ראש המועצה יוסי דגן זימן את שרמן למשרדו לאחר הפיגוע שיבח אותו ואף העניק לשרמן ובן גוסי תעודת צלש אזרחי בטקס מיוחד. אלא שבשנה האחרונה נאלץ שרמן להתמודד עם חשדות נגדו שכן ארגון בצלם וחברת הכנסת זנדברג הגישו פניה לפרקליטות וטענו כי יש חשד ששרמן ירה באקדחו שלא לצורך. כאמור היום הודיעה הפרקליטות כי היא דוחה את טענותיה של זנדברג וכי היא מזכה את שרמן מכל החשדות נגדו.

ראש מועצת השומרון יוסי דגן אמר היום כי הוא מרגיש סיפוק אדיר לנוכח החלטת הפרקליטות ואף יצר קשר עם נורית ליטמן המשנה לפרקליטות שקיבלה את ההחלטה ובירך אותה על ההחלטה “זו בהחלט נקודת אור, שרמן פעל כמצופה מכל אזרח שמותקף בסכין על ידי מחבל פלסטיני, האירוע הסתיים כפי שאני חושב שאירוע כזה צריך להסתיים, מחבל הרוג ואפס נפגעים יהודים. אני רוצה לחזק את יהושע שרמן ובן גוסי ובני משפחתם. במקום לגנות את המחבל שניסה לדקור יהודי חף מפשע הלכה חברת הכנסת וניסתה לפקפק בזכות להגנה עצמית. אנחנו נגן ונסייע לכל אזרח שיגן על עצמו מפני מחבלים או על אזרחים חפים מפשע סביבו” ציין.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.