“אליהו הנביא נגלה אל מרן הגראי”ל שטיינמן כל לילה”

“אליהו הנביא נגלה אל מרן הגראי”ל שטיינמן זכר צדיק וקודש לברכה כל לילה”, כך מספר הרב מרדכי בונים זילברברג – האזינו

“אליהו הנביא נגלה אל מרן הגראי”ל שטיינמן זכר צדיק וקודש לברכה כל לילה”, במילים אלו כך התבטא הרב מרדכי בונים זילברברג בשיחה עם תלמידיו – לאחר פטירתו של מרן ראש הישיבה. במספד שנשא אתמול (שני) בבית הכנסת ברחוב רשב”י במודיעין עילית הוא מספר כי ראש הישיבה אמר לו דברים מבהילים ומסמרי שיער: “אני מכיר יהודים בבני ברק שלא צריכים לחכות לברית כדי לפגוש את אליהו הנביא. הוא מגיע אליהם כל לילה”, אמר בהספד.

הרב זילברברג המשיך: “רבותיי אני מתבייש לומר לכם. הנכדים של הרב שטיינמן באים אליי. אנחנו צריכים המלצה לקרנות. אנחנו מחתנים ילדים. ואני מדבר על נכדים שנמצאים כל היום בבית המוציא והמוליך מהבית. הם יכולים להיות מיליונרים. אבוי אם נכד היה מקבל צ’ק וזה היה נודע לראש הישיבה. אבוי”.

“אוי אם היו שואלים אותו “אייזניקע קאשעס”, נזכר הרב זילברברג,  “אוי אני לא אשכח לעולם שנסעתי איתו פעם אחת לברית בגבעת שמואל ושאלתי את הראש ישיבה שאלה קשה על דברי הגאון שאומר שאם הוולד נקבה לא צריכים שתי כפרות משום “עובר ירך אמו” ואם הוולד זכר צריכים שתי כפרות. והרי עובר ירך אמו?! אמרתי לו שרב משה שטרנבוך אמר שכשהגאון הסבא יבוא זאת תהיה השאלה הראשונה שנשאל אותו. אז הוא אמר לי “רבי זאב חתני פעם אמר לי את “הגאון” הזה”.

“אבל ראש הישיבה נכנס לשאלה הזאת רבותיי”, המשיך מקורבו של הרב שטיינמן בהספדו, “הוא החזיק את התינוק התינוק כמעט נפל. זה היה נורא ואיום. נכנסנו לברית ורבי איצ’ה רוזנגרטן בא אלי אחרי הברית ונזף בי ששאלתי את השאלה “שזה היה פיקוח נפש” אמרתי לו היה רבי איצ’ה “פיקוח נפש יותר גדול”

רגע אחרי הברית קרא לי מרן ראש הישיבה ואמר “איך האב א תירוץ” -יש לי תירוץ. עד היום אני לא יודע אם הוא לא שאל את אליהו הנביא אם הוא יכול לעזור כי התשובה שהוא ענה רק אליהו הנביא יכול לומר.

כמה פעמים בבריתות הוא קרא לי ואמר “אתה רואה את אליהו הנביא” אמרתי לו “הראש ישיבה רואה” הוא אומר לי “אתה יודע רבי יצחק הוברמן נשאל פעם על דילול עוברים הוא אמר “יהיה ברית ב”אהבת חסד” עוד יומיים, אני אשאל את אליהו הנביא ואז הוא תפס לי את היד ואמרלי “אתה יודע רבי יצחק הוברמן היה צדיק הדור אבל אני מכיר יהודים בבני ברק שלא צריכים לחכות לברית כדי לפגוש את אליהו הנביא הוא מגיע אליהם כל לילה”

12 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. למגיב "הצדיק" מס' 3

  האם לצבא אסור ללכת ולגלוש באינטרנט הטמא פי אלף מותר? והאם הר”ב רבינוביץ אינו בטל באלף רבנים שחלקו עליו?

  חיים |
  הגב
 2. הלכות נוגע למעשה לע"נ מרן ז"ל כנסו...

  קיצור הלכות צניעות:
  ידוע שכל אשה שתתלבש יותר צנוע- בעלה ומשפחתה יכבד אותה יותר ויותר…
  אם יש אורחים בבית – אשה לא תתכופף בפניהם.
  אם יש גברים בבית- אשה תזהר בספונג’ה.
  אשה לא תתלה בגדי בנות ונשים במקום שגברים יכולים לראות.
  אשה לא תסתרק ולא תסדר שערה לפני גברים, וכן לא תסתכל בראי וכו’.
  אשה לעולם לא תלבש בגדים שאינם צנועים כמו קצרים, צרים, מושך עין.
  מה הוא בגד צנוע?
  א. – שמכסה הכל ממש.
  ב. – שאינו צמוד בכלל.
  ג. – שאינו קצר אפילו קצת.
  ד. – שאינו מושך עין בצורתו או בצבעו.

  אשה לא תעלה על סולם בנוכחות גברים, כמו כן לא תעלה על כסא.
  אשה לא תחלק אוכל לגברים כדי שלא יראו ידיה כו’, רק הבעל והבנים יעשו זאת.
  אשה לא תשיר בבית, מחשש שהגברים הנמצאים שם או העוברים בחוץ – ישמעו.
  אשה לא תעמוד ליד עובדים בבית שהגיעו למטרת תיקונים ושיפוצים.
  אשה המתבקשת לטלפון עם גבר תדבר בקיצור נמרץ.

  אשה מגיל שלוש אסור שיגע בה גבר, כמו כן אסור לה לגעת בגבר.
  אסור אפילו שתהיה נגיעה מתוך חיבה. ענין זה נחשב “ייהרג ולא יעבור”.
  לגבר אסור לגעת בקרובות: גיסה, דודה, חמות, אחיינית, כלתו.
  באשר לנגיעה באחותו – רק עד גיל 6-7 הוא יוכל לגעת באחותו.
  כשאסורה הנגיעה היא אפילו דרך בגד ואפי’ השערות אסור לגעת.
  כאשר מוסרים חפצים מיד ליד – צריך להעביר ללא נגיעה כלל.
  כאשר צופים במשותף כמו תמונות, מחשב – צריך להמצא במרחק כזה
  שלא תהיה שום נגיעה.

  הוראות איסור ייחוד (מלשון להיות יחידים, קיצור ההוראות)
  מתי אין ייחוד? לפי דברי הרמב”ם ו”השולחן ערוך” :
  כאשר נמצאים ביחד: שלוש נשים, שלושה גברים, זוג נשוי.
  לבעל מותר להתייחד עם אשתו גם בנידתה.
  לאב מותר להתייחד עם בתו.
  לאם מותר להתייחד עם בנה.
  לסבא מותר להתייחד עם נכדתו.
  לסבתא מותר להתייחד עם נכדה.
  וכן לגבי הדורות הבאים: נינים ונינות. מותר להם לגור יחד.
  אסור לגבר להתייחד עם בתו המאומצת.
  אסור לאשה להתייחד עם בנה המאומץ. ילדים חורגים- הם כמו מאומצים.
  לאח ולאחות – מותר להתייחד לפעמים, אבל לא בקביעות.
  גבר יכול להתייחד עם תינוקת פחות מגיל שלוש.
  אשה יכולה להתייחד עם ילד פחות מגיל תשע.
  ילד בן פחות מגיל 13 יכול להתייחד עם ילדה בת פחות מגיל 12.
  לאשה- אסור להתייחד בלילה, בעיר, עם שני גברים.
  לאשה- אסור להתייחד ביום בשדה עם שני גברים.
  לגבר- אסור להתייחד עם שתי נשים.
  לגבר – אסור להתייחד בלילה, במקום ריק ללא עוברים ושבים, עם שלוש נשים.
  אבל ביום – מותר לו.
  בעל ואשתו מותר להם להתייחד עם עוד אשה.
  בעל ואשתו מותר להם להתייחד עם עוד גבר.
  אשה לא תתייחד עם גוי, גם אם הוא מלווה באשתו.

  כאשר הבעל בעיר, אין איסור ייחוד לאשה, פרט לאיסוד ייחוד עם גוי.
  גבר הנמצא בחברת אמו, או אחותו, או בתו, יכול להתייחד עם אשה.
  גבר לא יתייחד עם אשה שהיא קרובתו, או גדלה עמו, אפילו בעלה בעיר.
  אשה הנמצאת בחברת אביה, או אחיה, או בנה, יכולה להתייחד עם גבר,
  אפילו כשהוא ידוע כעבריין או כסוחר בנשים.
  גבר יכול להתייחד עם אשה וחמותה, אשה ובת בעלה, אשה ובת חמותה.
  גבר יכול להתייחד עם אשה ותינוקת (היודעת ומבינה מה זה ביאה, אבל אינה מוסרת עצמה לזה) וכמו כן עם אשה ותינוק.
  אין סומכים על תינוק ותינוקת מעל גיל תשע.
  תינוק ותינוקת מתחת לגיל תשע – תלוי בשכל שלהם.

  אליכם בנות ישראל הכשירות, גאולת ישראל תלויה בכם!!! כי בזכות נשים צנועות נגאלו ישראל ממצרים, ובזכות האמונה הפשוטה והצניעות שלכן תיגאלו, הצניעות היא ללא ספק אחד מיסודות היהדות. את הציווי שבתורה (ויקרא יט, א) “קְדֹשִׁים תִּהְיוּ” מפרש רש”י: “הוו פרושים מהעריות ומן העבירה.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם, יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, אֵל רַחוּם וְחַנוּן, שֶׁתְּזַכֵּנִי הַיּוֹם וּבְכָל יוֹם לִשְׁמוֹר פִּי וּלְשׁוֹנִי מִלָּשׁוֹן-הָרָע שקרים וּרְכִילוּת וּמִקַּבָּלָתָם. וְאֶזָּהֵר מִלְדַבֵּר אֲפִלוּ עַל אִישׁ יְחִידִי, וְכָל שֶׁכֵּן מִלְדַבֵּר עַל כְּלַל יִשְׂרָאֵל אוֹ עַל חֵלֶק מֵהֶם. וְכָל שֶׁכֵּן מִלְּהִתְרַעֵם עַל מִדּוֹתָיו שֶׁל הַקָּדוֹשׁ-בָּרוּךְ-הוּא. וְאֶזָּהֵר מִלְּדַבֵּר דִּבְרֵי שֶׁקֶר, חֲנֻפָּה, לֵצָנוּת, מַחֲלֹקֶת, כַּעַס, גַּאֲוָה, אוֹנָאַת-דְּבָרִים, הַלְבָּנַת-פָּנִים, וְכָל דְּבָרִים אֲסוּרִים. וְזַכֵּנִי שֶׁלֹּא לְדַבֵּר כִּי-אִם דָּבָר הַצָּרִיךְ לְעִנְיָנֵי גוּפִי אוֹ נַפְשִׁי. וְשֶׁיִּהְיוּ כָּל מַעֲשַׂי לְשֵׁם שָׁמַיִם.

   רִבּוֹנוֹ שֶׁל עוֹלָם, יְהִי רָצוֹן מִלְּפָנֶיךָ, אֵל רַחוּם וְחַנוּן, שֶׁתְּזַכֵּנִי הַיּוֹם וּבְכָל יוֹם לִשְׁמוֹר פִּי וּלְשׁוֹנִי מִלָּשׁוֹן-הָרָע שקרים וּרְכִילוּת וּמִקַּבָּלָתָם. וְאֶזָּהֵר מִלְדַבֵּר אֲפִלוּ עַל אִישׁ יְחִידִי, וְכָל שֶׁכֵּן מִלְדַבֵּר עַל כְּלַל יִשְׂרָאֵל אוֹ עַל חֵלֶק מֵהֶם. וְכָל שֶׁכֵּן מִלְּהִתְרַעֵם עַל מִדּוֹתָיו שֶׁל הַקָּדוֹשׁ-בָּרוּךְ-הוּא. וְאֶזָּהֵר מִלְּדַבֵּר דִּבְרֵי שֶׁקֶר, חֲנֻפָּה, לֵצָנוּת, מַחֲלֹקֶת, כַּעַס, גַּאֲוָה, אוֹנָאַת-דְּבָרִים, הַלְבָּנַת-פָּנִים, וְכָל דְּבָרִים אֲסוּרִים. וְזַכֵּנִי שֶׁלֹּא לְדַבֵּר כִּי-אִם דָּבָר הַצָּרִיךְ לְעִנְיָנֵי גוּפִי אוֹ נַפְשִׁי. וְשֶׁיִּהְיוּ כָּל מַעֲשַׂי לְשֵׁם שָׁמַיִם.

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב
 3. חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

  חחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחחח

  חחחחחחחחחחחחחחחחחחחח |
  הגב
 4. הזהרו מגחלתן!!! הנה דברים ברורים לאמיתה של תורה!!! הגיע הזמן לומר את האמת, מנשה ישראל רייזמן חסיד בלזא מבית שמש מי שמך לאיש לומר שאסור למחות בבית שמש נגד המתיר להתגייס לשמד וזימה??? אולי שכחתם שבעיר חפרו קברים היינו קברי ישראל בהכשר רב ריפרמי מירושלים? פתאום הפכתם ״למאן דאמר״? תפסיקו עם פופוליזם נמאס כבר. ולמעשה מתוך ה3 משפחות רק אחת נמנה על חוג הקנאים אני מכיר אישית את המשפחות אין להם כל קשר לקיצונים. איזה שטויות מדבר. באמצע הדרשה שיקרת ואמרת שהרב שטינמן ז"ל היה נגד כל מה שאומרים עליו שהוא התיר נחל חרדי השמד, וכל הפשקוילים נגדו זה סתם עלילה, והקנאים מסתמכים על ראיה מהחילונים שכותבים שהרב שטינמן הקים את נחל השמד ואתה צועק שזה שקר ואף פעם לא היה קשר בין הנחל להרב שטינמן. אז רציתי להאיר את עיניך שטעית בגדול!!! ולך להרב בלוך ממקימי הנחל החרדי שאומר בפירוש שהרב שטינמן נתן לו את ברכתו לפני 20 שנה!!!!! והקנאים כלל לא משקרים זה שקר גדול בדרשה שלך. עוד אני שואל אותך מה אתה רוצה מהאנשים הפשוטים של העדה לך לרבנים שנותנים ונתנו אור ירוק לכל הביזוי על שטינמן (חוץ מהרב המתיר לחפור קברי ישראל בבית שמש הרב שטרנבוך אבל שאר הרבנים כן מתירים) כמו הרב הגאון העדה"ח רבי בנימין הצדיק רבינוביץ זצוקלל"הה שאמר דברים מאוד חריפים על הרב שטינמן כבר לפני 20 שנה ולפי דברי הרב רבינוביץ זצוקלל"הה זיע"א תנצב"ה אז אוטומתית צריכים לרקוד בפטירה של הרב שטינמן. אמונת חכמים אומרת שאפילו יאמר לך על שמאל שהוא ימין. הזהרו מגחלתן של חכמים בפרט שמדובר באיש קדוש ונורא.

  הזהרו מגחלתן!!! הנה דברים ברורים לאמיתה של תורה!!! הגיע הזמן לומר את האמת, מנשה ישראל רייזמן חסיד בלזא מבית שמש מי שמך לאיש לומר שאסור למחות בבית שמש נגד המתיר להתגייס לשמד וזימה???

  אולי שכחתם שבעיר חפרו קברים היינו קברי ישראל בהכשר רב ריפרמי מירושלים? פתאום הפכתם ״למאן דאמר״? תפסיקו עם פופוליזם נמאס כבר. ולמעשה מתוך ה3 משפחות רק אחת נמנה על חוג הקנאים אני מכיר אישית את המשפחות אין להם כל קשר לקיצונים. איזה שטויות מדבר.

  באמצע הדרשה שיקרת ואמרת שהרב שטינמן ז”ל היה נגד כל מה שאומרים עליו שהוא התיר נחל חרדי השמד, וכל הפשקוילים נגדו זה סתם עלילה, והקנאים מסתמכים על ראיה מהחילונים שכותבים שהרב שטינמן הקים את נחל השמד ואתה צועק שזה שקר ואף פעם לא היה קשר בין הנחל להרב שטינמן. אז רציתי להאיר את עיניך שטעית בגדול!!! ולך להרב בלוך ממקימי הנחל החרדי שאומר בפירוש שהרב שטינמן נתן לו את ברכתו לפני 20 שנה!!!!! והקנאים כלל לא משקרים זה שקר גדול בדרשה שלך.

  עוד אני שואל אותך מה אתה רוצה מהאנשים הפשוטים של העדה לך לרבנים שנותנים ונתנו אור ירוק לכל הביזוי על שטינמן (חוץ מהרב המתיר לחפור קברי ישראל בבית שמש הרב שטרנבוך אבל שאר הרבנים כן מתירים) כמו הרב הגאון העדה”ח רבי בנימין הצדיק רבינוביץ זצוקלל”הה שאמר דברים מאוד חריפים על הרב שטינמן כבר לפני 20 שנה ולפי דברי הרב רבינוביץ זצוקלל”הה זיע”א תנצב”ה אז אוטומתית צריכים לרקוד בפטירה של הרב שטינמן. אמונת חכמים אומרת שאפילו יאמר לך על שמאל שהוא ימין. הזהרו מגחלתן של חכמים בפרט שמדובר באיש קדוש ונורא.

  תפסיקו עם פופוליזם נמאס כבר |
  הגב
 5. אני כבר צוחק 24 שעות ולא יכול להפסיק!!!

  אני כבר צוחק 24 שעות ולא יכול להפסיק!!!
  אני כבר צוחק 24 שעות ולא יכול להפסיק!!!
  אני כבר צוחק 24 שעות ולא יכול להפסיק!!!

  אני כבר צוחק 24 שעות ולא יכול להפסיק!!! |
  הגב
 6. כנראה הוא לא מכיר את הגראיל הכי היה שונא את השטויות האלו

  הגראיל היה רציונלי ושנא שטויות והגזמות

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. חבל שהרב שטיינמן לא חי הוא עצמו היה צוחק על זה....

  אנשים תופסים טרמפ על הרב זצל….

  אודי |
  הגב