אלעד: רבנים ועשרות עורכי דין בחנוכת לשכת קשר

“צריך לחבר בין רבני הקהילות לעורכי הדין לפני שפונים להליך משפטי” – כך אמר רב קהילת “אור לציון” באלעד בטקס חנוכת לשכת הקשר של לשכת עורכי הדין בעיר בראשותו של עו”ד משה תורג’מן * עו”ד אבי חימי: “אני מזהה ייחודיות בעורך הדין החרדי זאת כנראה תוצאה של הלימוד בעולם הישיבות”

עו”ד יוסף ויצמן המשנה לראש לשכת עורכי הדין, עו”ד אבי חימי ממונה מחוז תל אביב והמרכז בלשכת עו”ד ורשם המקרקעין של פ”ת והאזור עו”ד לירון קריגל היו בן האורחים המכובדים שבאו לחנוך את לשכת הקשר באלעד.

באירוע רב רושם שהתקיים ביום רביעי שעבר באולם “חסידים” השתתפו מרבית מעורכי הדין בעיר ואף באו עורכי דין מחוץ לעיר.

את הערב פתח הרה”ג אליהו קשטורו, רב קהילת “אור לציון” בעיר ורב שכונת נחלת בנימין בתל אביב. הוא דיבר על הצורך לחבר בין רבני הקהילות לעורכי הדין בטרם פונים להליך משפטי. “אני מאמין בשיתוף פעולה בין כל הגורמים לתועלת העניין ולמנוע מחלוקת”, כך אמר הרה”ג קשטרו שליט”א והוסיף “כי כל מחלוקת שהיא לשם שמים סופה להתקיים” וכדאי כי בטרם נפנה להליך בוררות צריך לקחת את העניין בחשבון.

סגן ראש בעיר הרב צוריאל קריספל דיבר על שיתוף פעלה בין לשכת עו”ד בעיר לבין עזרה לתושב בכך שבקרוב יקום מערך שייתן מענה ואף יעוץ ראשוני חינם לתושבים בעיר הוא קרא לחברים בהנהגת הלשכה להכיר בצרכים של העו”ד החרדי “בזכות ולא בחסד”.

“יש כאן עורכי דין חרדים מועלים ומגיע להם בדיוק כמו כל עו”ד אחרים במחוז”, כך אמר המשנה לראש לשכת עו”ד יוסף ויצמן שהוא אחד המומחים בארץ בנושא של הוצל”פ וחדלות פירעון ויו”ר סיעת “אמונה במקצוע”.

עו”ד אבי חימי, ממונה מחוז מרכז בלשכת עו”ד, אמר: “אני מזהה ייחודיות בעורך הדין החרדי יש בו דרך ארץ וחשיבה מיוחדת זה כנראה תוצאה של הלימוד בעולם הישיבות”. הוא הופתע לגלות שיש כ-60 עו”ד חרדים בעיר אך מאוד התרשם מהמקצועיות שלהם ומהערך המוסף שהם מביאים למקצוע עריכת הדין.

הוא קרא לחברים להשתלב בלשכת הקשר בנושאים המקצועיים ואף בנושאי פנאי כחברים שמשלמים דמי חבר ללשכה הם יקבלו את כל הפעילות מותאמת לאופי של המגזר החרדי. “עו”ד משה תורג’מן הוא יו”ר לשכת עורכי הדין באלעד. הוא זמין עבורכם בכל בעיה או בקשה. בחרנו איש עשיה אין ספק שיחד עם החברים יתנו שירות טוב יותר לחברים בלשכה”.

עורכי דין רבים מראש העין שוהם ופ”ת באו לשמוע את ההרצאה של רשם המקרקעין עו”ד לירון קריגל אשר דיבר על הנושא של התורים הארוכים בלשכת רישום מקרקעין פ”ת. הוא הבטיח לשפר את השירות בקרוב בכך שיינתנו יותר שירותים מכוונים ובכך ימנע הצורך להגיע ללשכה ובמקביל יקלטו בקרוב מספר עובדים חדשים ובכך השירות לתושב יהיה יותר טוב, בחלק המקצועי הוא דיבר על רישום בית משותף ותיקון טעות סופר.

בסיכום הערב דיבר יו”ר ועדת אלעד עו”ד משה תורג’מן שקרא ביחד עם חברי הנשיאות לחברים לקחת חלק בלשכת הקשר ואף התחייב להיות לרשותם 24/7 ע”מ לתת שרות יותר טוב. כמו כן, נקבעו עוד כמה אירועים מקצועיים ברבעון הקרוב בין הנושאים שיעלו לדיון בוררות, במיסוי מקרקעין, ומשפחה. בכל הנוגע למעורבות בקהילה הוחלט על מתן שירותים משפטיים בחינם למעוטי יכולת הזכאים ע”פ מבחני הכנסה.

המדובר במתן יעוץ ראשוני בחינם ע”י מיטב עורכי הדין ע”מ להיות מעורב בנעשה בקהילה, השירות יינתן בימי שישי בלשכת הקשר אלעד במשרדו של עו”ד משה תורג’מן ברח’ שמאי 1 מרכז מסחרי יהלום צמוד לבנק איגוד בשעות הבוקר לתאום 035668808.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.