‘אל הנפש’: ממשיכים את תנופת הנגשת הטיפול הרגשי במוסדות החרדים

בכנס שנערך בירושלים השתתפו מאות מנהלי בתי ספר ואנשי חינוך | מנהלי בתי הספר העידו: “בכנס היה שילוב של מקצועיות עם הרבה נשמה” | במסגרת הכנס זכו המשתתפים לשמוע הרצאות מפי אנשי מקצוע מובילים בתחומם ולהתנסות באופן אישי בחוויות מחדר הטיפולים

עמותת ידידות טורונטו קיימה את הכנס השנתי “הדרך אל הנפש” בהשתתפות של למעלה מ -250 מנהלי בתי ספר וצוותי חינוך מהמוסדות החרדים. הכנס אשר מתקיים זו השנה השישית מזמין מנהלים ומחנכים בכירים ללמידה עמוקה סביב נושאים הקשורים בטיפול רגשי.
הרב משה שפירא, מנכ”ל עמותת ידידות טורונטו, הציג בכנס את פעילות העמותה וציין כי ידידות טורונטו מפעילה, בנוסף לפרויקט ‘אל הנפש’, עוד 10 פרויקטים, ותומכת בעוד 130 עמותות שעוזרות לנוער בסיכון, למשפחות החיות בעוני וקהלים נוספים. העמותה, אשר החלה את פעילותה לפני מספר שנים, הפכה להיות מהמוכרות ומהמשפיעות בעמותות הפועלות בישראל בכלל ובקהילה החרדית בפרט.
נתן קנדלר, מנהל פרויקט ‘אל הנפש’ הציג את המגמות והחידושים בפרויקט. קנדלר ציין לשבח את המנהלים אשר מהווים את חזית העשייה בפרויקט באמצעות גיבוי, ליווי ותמיכה של רכזי הפרויקט בבתי הספר, “פרויקט ‘אל הנפש’ זוכה להערכה בקרב כל גורמי המקצוע בתחום הטיפול הרגשי, החל מקופות החולים ומשרד הבריאות והמשך במרכזים טיפוליים וכלה במטפלים עצמם אשר מצביעים על המודל הייחודי של ‘אל הנפש’ כמרחב אידיאלי לטיפול רגשי”.
בהרצאת המליאה זכו המשתתפים לשמוע את פרופ’ טוביה פרי, פסיכולוג קליני בכיר ובעל שם בינלאומי בטיפול בטראומה. פרופ’ פרי חיזק את החשיבות של הליווי לטיפול הרגשי המתבצע ע”י צוות המוסד החינוכי במודל הייחודי של ‘אל הנפש’. פרופ’ פרי אף שיתף במחקרים אשר הצביעו על האפקטיביות של הטיפול הרגשי בקרב ילדים ובני נוער.
המשתתפים הרבים בכנס קיבלו הזדמנות נדירה לחוות סוגי טיפול שונים במסגרת סדנאות ייחודיות. המרצים אשר ביום-יום מנהלים קליניקות הציגו בפני המשתתפים את ארגז הכלים הטיפולי שלהם, וכך בפעם הראשונה מנהלים “נכנסו” לתוך חדר הטיפול ויכלו להתחבר לחוויה של מטופל בהתאם להתמחויות של המטפלים: תרפיה במוסיקה, אומנות, בעלי חיים וכו’.
בסיום הכנס, ציינו המנהלים שהשתתפו בו כי: “בכנס היה שילוב של מקצועיות עם הרבה נשמה”, “ההזדמנות ללמידה של תכנים חשובים בוודאי תשפיע על האופן בו אני והצוות מלווים את התלמידים שלנו”. המשוב המסכם הראה את ההערכה שלהם לפרויקט ובמסגרתו הם אף ביקשו להרחיב ולהעמיק את הלמידה סביב הנושא החשוב.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.