אמנון כהן ל’קוקר’: “יתכן שנקים וועדת חקירה ממלכתית לבדיקת מחדל המנהרות” (וידאו)

יו”ר הועדה לביקורת המדינה, ח”כ אמנון כהן (שס), מבטיח בראיון מיוחד ל’קוקר’ להפוך כל אבן כדי לברר מי אשם במחדל המנהרות הגדול. צפו בדברים

“אני רוצה דבר ראשון לאחל הצלחה לחיילי צה”ל בשטח שעושים עבודה מצויינת”, פותח יו”ר הועדה לביקורת המדינה, ח”כ אמנון כהן (שס), את הראיון. אולם בהמשך, כאשר הוא נדרש להתייחס למחדל המנהרות הגדול, הטון שלו משתנה לטובת טון תקיף בהרבה.

“אין ספק שזה מחדל ומבקר המדינה הצביע על זה כבר ב2007 והיו צריכים לטפל בזה גם ברמה הטכנולוגית אך לא השקיעו בזה משאבים…אנחנו רואים היום את הסכנה שהמנהרות הגיעו לתוך סלון של בתים ולחדרי שניה של הילדים בקיבוצים…שלושת הילדים שנחטפו נתנו לנו את התוצאה שהתגלגל כל המבצע אבל אין ספק שנמנע אסון כבד למדינת ישראל”.

כהן לא חוסך ביקורת מראש הממשלה: הנושא צריך להבדק ולהחקר איך קורה דבר כזה  מתחת לאף שלנו! אנחנו מאשרים להעביר להם מלט וברזל ואנחנו חושבים שהם בונים מתנ”סים ובתי ספר אבל הם בנו מנהרות כדי להרוג את עם ישראל…ודאי שצריך לתת תשובות גם ברמה המדינית, גם ברמה הצבאית וגם ברמה המודיעינית – האם היה להם את החומר הדרוש ולמה לא טיפלו בזה… יש כאן שאלות רבות”.

ואיך תברר הועדה את כל זה? “נקיים דיונים בועדה לביקורת המדינה. דיברתי כבר עם מבקר המדינה והוא אמר שיחקור את הנושא…יתכן שנוכל להקים ועדת חקירה ממלכתית לבחינת הנושא הזה”.

כהן מגלה: “יש לנו הרבה תלונות מהאזרחים שמעידים שהם אמרו לכוחות הביטחון בגבול שהם שומעים רעשים של חפירות בקרקע והכוחות אמרו שהכל בסדר. יש כאן מחדל גם בתהליך קבלת ההחלטות לפני שנכנסו למבצע הקרקעי”.

צפו בדברים
[alooma ref=”713ebb642aa4c43d0bbba0e77d2f8255.mp4″ src=”1″ autoplay=”0″ pid=”0″]

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.