אמנון לוי מגן על יואליש: “אפס סובלנות”(וידאו)

החלטת בית המשפט לשלוח את איש ‘העדה החרדית’ יואליש קרויס למאסר בגין העלמת מס גררה תגובות סוערות ברשתות החברתיות. העיתונאי אמנון לוי: “אפס סובלנות לאחר” {תמיכה מפתיעה}

יאליש קרויס מי שכיהן בעבר כקמב”ץ ‘העדה החרדית’ יישלח לשבעה חודשי מאסר בכלא, קרויס יספוג גם 50 אלף שקלים קנס בעקבות העלמות מס מהכנסות על שחיטה במאה שערים בירושלים, אך יש רבים שלא ראו את ההחלטה הזו בעין יפה.

העיתונאי אמנון לוי מגיש תכנית ‘פנים אמיתיות’ ב’ערוץ 10′ שערך בעבר כתבת תחקיר על יואליש קרויס צייץ בחשבון הטוויטר שלו נגד החלטת השופטת וגיבה את קרויס שלא שילם מס כחלק מעיקרון ולא כהתחמקות מהחוק.

“שופטת שולחת למאסר את יואליש קרויס אב ל 16 ילדים על אי תשלום מס במשחטה בת 100 שנה לתצרוכת פנימית של נטורי קרתא שלא לוקחים שקל מהמדינה כעקרון לא שולחים אותו לעבודות שירות כי אין לו ת.ז. ומרגיז את השופטת שלא עשה. אפס סובלנות לאחר, לדעותיו לאמונותיו. לתפארת מדינת ישראל”. כתב לוי.

על פי פסיקת בית המשפט, במידה וקרויס יבחר שלא לשלם את הקנס, יוטלו עליו שלושה חודשי מאסר נוספים. לטענת הפרקליטות, קרויס הפעיל במשך כחמש שנים משחטה שפעלה ללא רישיון בשכונת מאה שערים.

המשחטה המדוברת נמצאת בשוק מאה שערים. היא פעלה כבר יותר ממאה שנה, ולפי תושבי השכונה היא לא נועדה לצורכי רווח אלא לצורך כשרות מהודרת. במקום שחטו בכל שבוע מאות עופות בלבד, ומתכונת הפעולה שונה מכל משחטה מסחרית אחרת: מחיר השחיטה אינו אחיד, וכל תושב משלם כפי יכולתו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.