אמסלם: “מבין את אלה שרוצים לשחק בשבת”

יו”ר תנועת ‘עם שלם’ על סערת הכדורגל בשבתות: “החרדיות האשכנזית, שאצלה הכל שחור או לבן – אינה יכולה להכיל זאת”

הערה ביב משחקי הכורגל בשבתות ממאנת לגווע: יו”ר תנועת ‘עם שלם’, חבר הכנסת לשעבר, הרב חיים אמסלם, התייחס הבוקר לסוגיה האמוציונלית והבהיר כי למרות ההתנגדות שלו למשחקים בשבת – הוא מבין גם את הצד שכנגד.

באתר ‘סרוגים’ הובאו דברי הרב אמסלם שאמר: “אינני בעד משחקי כדורגל בשבת ועדיף אם ניתן להזיזם בהסכמה ועל פי רצון הרוב ליום אחר מוסכם. אולם אני מבין את אלה ששבת בלי כדורגל אינה שבת מבחינתם”.

הרב אמסלם הוסיף: “הכרתי אלפים ורבבות ״מסורתיים״ שהשבת שלהם כללה קידוש, תפילות, סעודות שבת, ובסופה כדורגל, הרבנים שהכרתי ידעו ראו ראו ושתקו (רובם חלפו ואינם עוד) למה? כי הם היו יותר חכמים”.

“החרדיות האשכנזית, שאצלה הכל שחור או לבן, אינה יכולה להכיל זאת”, דברי הרב אמסלם.

בתוך כך, בעקבות פסיקתו החד-משמעית של ביה”ד לעבודה נגד ההעברת משחקי כדורגל לשבתות, החליטו בכירי הענף בארץ להשבית את כל הליגות עד שפסיקה זאת לא תשונה.

מי שנכנסה לעובי הקורה היא שרת הפורט מירי רגב שמציעה פשרה בענין. צפו

[youtube http://www.youtube.com/watch?v=4hOfg5q36aY&w=560&h=315]

ע”פ הפשרה המוצעת, כל קבוצה תחליט אם לשחק בשבת או לא – ע”פ רצון רוב השחקנים בקבוצה. לפי שעה לא ברור האם הצעת הפשרה תתקבל.

כזכור, בשבוע שעבר דיווחנו כי מנהלת הליגה וההתאחדות לכדורגל שלחה מכתב אל משרד הכלכלה והשר אריה דרעי משס בו היא מאיימת שאם לא יסדיר בחוק את המשחקים בשבת זה יכרות את ענף הספורט ולא תהיה יותר ליגה.

כזכור בית המשפט אסר להעביר את המשחקים לשבת ולהפסיק את אלו שמתקיימים. גם חלק מהשחקנים התנגדו לכך.

במכתב שהעבירה המנהלת אל משרד הכלכלה נכתב “בכל מדינות העולם נהוג לקיים את משחקי הכדורגל בימי המנוחה השבועיים. גם בישראל, קרוב למאה שנה, נערך חלק משמעותי מפעילות הכדורגל ביום שבת. על פי ממשלות ישראל לדורותיהן, לא נאסרה בפועל הפעילות שהייתה פומבית מזה עשרות רבות של שנים”.

עוד הוסיפו “בהבעת עמדתו של בית הדין שלא ייתן לגיטימציה לקיום משחקי כדורגל בשבת, התעלם ממכלול הטיעונים שהובאו בפניו ומעל הכל התעלם מהעובדה שהפעילות הזו מתקיימת לאורך עשרות רבות של שנים תחת מדיניות מוסכמת. כשעמדה זו תתגבש לפסק דין, הדבר עלול להוביל לכריתת ענף הכדורגל וענפי ספורט אחרים” נאמר

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. כשירקו את התמונה של אבא שלו , הוא גם יבין ?

  השבת היא השלט של אבא שלנו .

  מימי |
  הגב
 2. שכחתם לבקש את חוות דעתו של הרב בענין ההומואים.
  האם הוא מבין אותם?
  זה מאד חשוב.

  חיימקה |
  הגב