אמסלם לא עוצר: “שרה”מ ירוויח יותר מהמפכ”ל”

“מפכ”ל המשטרה מקבל 97,400 שקלים, ושוטר שמתגייס מקבל 6,000”, אמר אמסלם בראיון לערוץ החדשות – צפו

לאחר שחוק ההמלצות עבר בקריאה ראשונה בכנסת, חבר הכנסת ח”כ דוד אמסלם  עובד על ההצעה הבאה, להפחית את שכרו של מפכ”ל המשטרה ולהעלות את שכרו של ראש הממשלה.

צפו בראיון של אמסלם – ערוץ החדשות

“מפכ”ל המשטרה מקבל 97,400 שקלים, ושוטר שמתגייס מקבל 6,000”, אמר אמסלם בראיון לערוץ 2. “בעולם המושגים שלי זה לא יכול להיות. אז אם הוא ירוויח 40 אלף והוא (השוטר) ירוויח 10,000 זה לא יותר טוב? זה לא נשמע יותר סביר?”.

לטענת אמסלם, יש להשוות את שכרו של המפכ”ל לשכרו של חבר כנסת. “הגשתי הצעת חוק לפיה תקרת השכר הכי גבוהה בכנסת ישראל צריכה להיות של ראש הממשלה”, מספר אמסלם. “מכאן תחליטו – ראש הממשלה הוא מנהל את כל העסק, לא יכול להיות שאנשים מרוויחים יותר ממנו. אם הייתי מפכ”ל המשטרה לא הייתי לוקח מאה אלף שקל, מצפונית לא הייתי יכול”.

יש לציין כי בימים האחרונים אמסלם מתגלה כח”כ הפעלתי ביותר בכנסת ומתחרה על ליבו של רה”מ יחד עם חבר הכנסת דוד ביטן יו”ר הקואליציה, כאשר אמסלם מצליח להתעלות על עמיתו לקואליציה ולהגיש הצעות חוק שמטיבות עם רה”מ.

על פי נתוני משרד האוצר, הרמטכ”ל מרוויח 84,400 שקלים, נשיא בית המשפט העליון 92,973 שקלים, רה”מ 48,815 שקלים והמפכ”ל 82,700.

לאחר שהחוק שיאסור על המשטרה להגיש המלצות לפרקליטות בעד ונגד העמדה לדין, עבר היום בקריאה טרומית בכנסת הגיב יו”ר יש עתיד יאיר לפיד ותקף את אמסלם “למה עכשיו? איכשהו החוק הזה מגיע דקה לפני שחקירות ראש הממשלה מגיעות לשלב ההמלצות. אתה שליח, כי חקירות ראש הממשלה מגיעות למיצוי ואמורות להיות המלצות”, הטיח לפיד. “את מי אתה מרמה, את עצמך? ראש הממשלה פוחד מהמלצות ושלח אותך”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.