אנשי טראמפ ללשכת רה”מ: “הכותל לא שייך לישראל”

חוצפה אמריקנית: בצל ההכנות לביקור ההיסטורי של דונלד טראמפ בישראל התגלה עימות חסר תקדים בין אנשי הנשיא לנציגים הישראלים שביקשו לצלם את טראמפ במהלך ביקורו בכותל. צפו בחשיפת ערוץ 2.

סדרה של עימותים וחיכוכים בין אנשי לשכת ראש הממשלה  לצוות האמריקני: בצל ההכנות לביקור ההיסטורי של דונלד טראמפ בישראל התגלה עימות חסר תקדים בין אנשי הנשיא לנציגים הישראלים שביקשו לצלם את טראמפ  במהלך ביקורו בכותל, האמריקנים טענו כי הכותל הוא “שטח במחלוקת” וסירבו לאפשר למשלחת הישראלית לשלוח צלם למתחם הקדוש לעם היהודי.

 על פי הדיווח בערוץ 2 של אודי סגל בערוץ 2, אנשי לשכת ראש הממשלה ביקשו מאנשי הנשיא טראמפ לאפשר לנתניהו להתלוות לביקור הנשיא האמריקני בכותל המערבי, אך אלו סירבו בטענה שזהו ביקור פרטי. ואם לא די בכך,  בצד הישראלי ביקשו  לצרף צלם, בתגובה בכיר אמריקני השיב באופן מתריס. “מה פתאום, מה זה עניינכם?”, שאל הבכיר בגסות. “זה לא השטח שלכם, אלא חלק מהגדה המערבית”.

בתגובה לדברים של הבכיר, נשמעו בחדר מחאות וצעקות,  אנשי ראש הממשלה הבהירו בפני אנשי הממשל האמריקני כי הכותל המערבי הוא שטח קדוש בריבונות ישראלית.”מדובר במופע של טראמפ”, הם אומרים. “כל השאר הם ניצבים, כולל ראש הממשלה נתניהו”.

“האמירה שהכותל הוא שטח בגדה המערבית התקבלה בתדהמה”, סיפר גורם המעורב בהכנות לביקור הנשיא לערוץ 2. “בישראל משוכנעים שהאמירה הזו מנוגדת למדיניות הנשיא טראמפ כפי שבאה לידי ביטוי בהתנהלות שלו ובהתנגדותו לביקור”.

בעקבות חשיפת חדשות 2, דובר מטעם הבית הלבן התנער מהתבטאות הדיפלומטים האמריקאים על הכותל המערבי ואומר “שאם הדברים נאמרו הם אינם משקפים את עמדת הנשיא”

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. חדשות טובות:
  זה אחד מסימני הגאולה:

  המלבי”ם כותב בפירושו על הנ”ך שהעילה למלחמת גוג ומוגג שתערך באחרית הימים היא: ירושלים
  גוג – זה אדום (ארה”ב) מוגג – זה ישמעאל ושניהם ילחמו על ירושלים, זה אומר כולה שלי וזה אומר כולה שלי
  ושניהם יאמרו ש”ירושלים לא שייך ליהודים”

  אז יש לשמוח, לא.

  איש פשוט |
  הגב