אנשי ש”ס בפגישת חירום אצל נשיא “המועצת”: “מאיימים בפיטורין” (הקלטה)

הטלטלה בש”ס נמשכת • עשרות סגני ראשי הערים ברשויות המקומיות מטעם ש”ס פקדו את מעונו של נשיא מועצת חכמי התורה הגר”ש כהן ודרשו להתפטר במידה ויו”ר ש”ס לא ימשיך בתפקידו. האזינו

סגני ראש הערים מטעם ש”ס ברשויות המקומיות הגיעו לפגישת חירום במעונו של נשיא מועצת חכמי התורה הגר”ש כהן שם איימו בפיטורין במידה ויו”ר ש”ס דרעי לא ישוב לתפקידו, הסגנים הגיעו גם למעונו של רבה של ירושלים הגר”ש עמאר בבקשה לחלץ את ש”ס מהמצב לה היא נקלעה ולתווך בין הצדדים.

ככל שחולפות השעות יותר ויותר אישים פוליטיים בש”ס המזוהים עם דרעי מאיימים בפיטורין במידה ודרעי לא יחזור בו ממכתב הפיטורים אותו הגיש אמש לחברי מועצת חכמי התורה – ונענה בשלילה. זה החל באמצעות חברי הכנסת של ש”ס המקורבים אליו המנהלים ביממה האחרונה קרב מאסף להחזרתו.

ח”כ יצחק כהן מש”ס הנחשב לאחד ממקורביו של דרעי, אמר במהלך ישיבת מועצת חכמי התורה כי “אם אריה דרעי הולך הביתה, כולנו הולכים הביתה”, תוך שהוא מפציר בחברי המועצת ללחוץ על אריה דרעי להישאר בתפקידו. בראיון לגל”צ הבוקר התבטא ברוח דומה.

סגני ראשי הערים שביקרו אצל הגר”ש כהן והגר”ש עמאר צפויים לעלות לקברו של מרן הגר”ע יוסף זצ”ל.

מוקדם יותר שיגר יו”ר תנועת ש”ס בתל אביב, נתן אלנתן, מכתב לדרעי בו הוא מפציר בו לחזור בו מההתפטרות ומבהיר כי במידה והוא יממש את מכתבו הרי שאף הוא יתפטר מכל תפקידיו בעירית תל אביב.

“קיבלתי בתדהמה ובהלם, כמו כל חברי את הודעת ההתפטרות שלך”, כתב ליו”ר המתפטר, “אני מפציר בך ומתחנן, אנא משוך את מכתב ההתפטרות. דווקא בשעה קשה זו לתנועה, אתה האדם היחיד שיכול להנהיג אותה לחוף מבטחים. ברור לי ללא כל צל של ספק שזהו רצונו של מרן זצוק”ל”.

במכתבו הוסיף: “אם אכן בסופו של דבר לא תחזור מהתפטרותך, אני מאוד חושש שאף יו”ר אחר לא יוכל להיכנס לנעלים הענקיות שלך, והמצב בתל אביב יחזור אחורה לימים הקשים של לפני שמונה שנים. לכן במצב דברים שכזה, אין לי אלא ברירה להתפטר מכל תפקידי, כי לא על דעת זאת חזרתי בחזרה לעשיה הציבורית בעיר”, כתב.

האזינו לראיון עם חבר המועצת הרב מאיה בעקבות הקלטת
[alooma ref=”11b6834d8ec0d1a1cabd690713c0801f.mp3″ src=”1″ autoplay=”1″ pid=”0″]

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.