פעוטה כבת שנה נמצאה ללא רוח חיים

מקרה נוסף של מוות בעריסה: חובשים שהוזעקו לבית בבית שמש מצאו בו פעוטה כשהיא ללא דופק ונשימה. בביה”ח נקבע מותה {אסון רודף אסון}

גל האסונות החריג הפוקד את הציבור החרדי ממשיך לגבות קרבנות: חובשים שהוזעקו הבוקר לבית ברחוב יואל בבית שמש מצאו בו פעוטה בת שנה כשהיא מחוסרת הכרה, ללא דופק ונשימה.

החובשים פינו אותה לבית החולים תוך שהם מבצעים בה פעולות החייאה ממושכות.

פעולות ההחייאה נמשכו גם בבית החולים, אך בסיומם נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.

ההערכה היא כי הפעוטה נפטרה בעקבות מה שמכונה ‘מוות בעריסה’.

כאמור, מדובר בעוד מקרה טראגי בשרשרת הטרגדיות הפוקדת את הציבור החרדי. רק אתמול דיווחנו כי החסיד הרב ישראל פרישמן ע”ה, ראש הקהל ומחשובי המתפללים בבית הכנסת המרכזי ‘היכל לוי יצחק’ בשיכון חב”ד, נפטר בפתאומיות והוא בן 58 שנים בלבד.

המנוח ז”ל היה דמות מוכרת בקהילת חב”ד בירושלים. הוא שימש, בין היתר, כמדריך בפנימייה ואיש הצוות החינוכי בישיבת ‘תורת אמת’ בעיר.

הלווית הגאון רבי רפאל שמואלביץ זצ"ל
הלווית הגאון רבי רפאל שמואלביץ זצ”ל

ביום שני השבוע הסתלק לבית עולמו הגאון רבי רפאל שמואלביץ זצ”ל, מראשי ישיבת מיר בירושלים.

ביום שלישי שעבר דיווחנו כי פעוט כבן שנה וחצי, בן למשפחה בקהילה החרדית בקרית אתא, נפטר בעת שישן במיטתו.

ההורים שהבחינו שבנם אינו מתעורר הזעיקו את כוחות ההצלה ואלו מצאו אותו ללא דופק ונשימה.הוא פונה במצב אנוש לבית החולים שם נאלצן הרופאים לקבוע את מותו.

מדובר באסון שני שהתרחש בתוך שעות באותו יום. מוקדם יותר נפטרה באופן פתאומי הגברת חיה דבורה רוזנברג ע”ה, מחשובות הקהילה החרדית בזכרון יעקב.

כונני מד”א הוזעקו לביתה לאחר שהתלוננה כי לא חשה בטוב. בבית החולים הלל יפה, אליו פונתה, נלחמו הרופאים על חייה אך מצבה המשיך להידרדר, עד שבשעות הלילה נאלצו הרופאים לקבוע את מותה.

ע”פ אבחנת הרופאים, המנוחה סבלה מדלקת ריאות שהסתבכה תוך כמה שעות.

מספר ימים קודם לכן נפטר בבית החולים נכדו של ראש עיריית בית שמש שאושפז במצב אנוש לאחר שתולטל במעון בו שהה.

יומים לפני כן נפטרה בבית החולים הילדה תהילה אוחנה ע”ה לאחר מאבק ממושך על חייה.

בחנוכה האחרון נפשה תהילה עם משפחתה במלון ‘רמדה’ בירושלים, כשבאחד הימים היא טבעה בבריכה במקום. חובשים שהוזעקו למקום פינו אותה במצב אנוש לבית החולים.

לאורך השבועות האחרונים נאבקו הרופאים על חייה, כשכל העת נרשמו עליות ומורדות במצבה, עד שהמצב הרפואי הכריע אותה.

מוקדם יותר באותו יום דווח כי בת שבע בוימל ע”ה, בתו של יו”ר החברא קדישא ואם לחמישה, הסתלקה בחטף לעולמה לאחר סיבוך רפואי בו לקתה.

מספר ימים לפני כן חשה המנוחה שלא בטוב ובעקבות כך היא פונתה לבית החולים שם אובחנה כמי שלקתה בדלקת ראות. במהלך אישפוזה הידרדר מצבה במהירות ולפנות בוקר, לאחר שעות של מלחמה על חייה, נקבע מותה.

מאז שנודע דבר אשפוזה נערכו בפ”ת ובערים נוספות בארץ תפילות להחלמתה.

המנוחה היתה בת 35 בפטירתה, והותחירה אחריה, כאמור, חמישה יתומים קטנים.

בעקבות האסונות קוראים הרבנים לציבור להתחזק בנושאים שבין אדם למקום ובין אדם לחברו, כשבין היתר פורסמו מכתבים ואורגנו עצרות בענין.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.