“אפילו בן גוריון לא העז לנגוע בבנות ישראל” (הקלטה)

הגר”י כהן ר”י יקירי ירושלים התבטא בחריפות בדרשה שנשא ביזדים שמשודרת בלוויין לכל רחבי הארץ בנוגע לפרשת חטיפת נערה חרדית מאלעד ע”י הצבא – האזינו לדברים

בעקבות מעצרה של הנערה הספרדית תושבת אלעד, הגר”י כהן ר”י יקירי ירושלים התבטא בחריפות בדרשה שנשא ביזדים שמשודרת בלוויין לכל רחבי הארץ.

“שמענו בעוונותינו שבוע שעבר יום רביעי בערב, בת שלומדת בסמינר חרדית באלעד בת ספרדיה צדקת כשרה משפחה חרדית”, סיפר הרב והרחיב על הסאגה הצבאית שהביאה למעצרה, “הסמינרים תמיד מגישים את השמות של הבנות ללשכת הגיוס שהבנות האלו הם דתיות חרדיות, אין להם ענין עם הצבא, כנראה בטעות אחת מהבנות השם שלה הושמט וזה קורה, אנחנו יודעים כמה טעויות הם עושים, לא הגישו את השם שלה”.

האזינu

ראש ישיבת יקירי ירושלים שב ותקף בחריפות את הצבא בדרשתו, “שומו שמים א”א להאמין תיצלנה אוזנים משמוע זה מחריד לאן אנחנו מגיעים, נכנסו לבית של הוריה בליל חמישי בשעה 2 לפנות בוקר שני שוטרים הוציאו אותה מהבית בכוח הביאו אותה לבקו”ם בתל השומר שמו אותה שם בבוקר אמרו לה לא הגשת את הניירות אנחנו מלבישים אותך בגדי חיילת את מגויסת היא אמרה מה אתם אומרים אני משפחה חרדית בת חרדית אני לומדת בסמינר בשום אופן לא”.

הרב המשיך בדבריו הסוערים: “מחר עומדים להעמיד אותה למשפט, על מה? על מה משפט? על מה שופטים אותה? גניבה גזילה? שוד? רצח, ניאוף? מה? מי צריך אותה בצבא? שומו שמים תיצלנה אוזנים משמוע מעולם לא שמענו דברים כאלו, אפילו בן גוריון בעיתו שעשה את כל חוקי הצבא לא העז לנגוע בבנות ישראל”.

ראש הישיבה  המשיך בדרשתו החריפה, “יושבים שם בתל השומר, זה תל השומר? תל השומר נהפך לתל השומם! מושיבים שם אדם משועמם שבמקום שישמור על החוק, לפי החוק א”א לגייס בת ישראל שהיא שומרת תורה ומצוות, אז אלו שהם אמורים להיות שומרי החוק הם רומסים את החוק ברגל גאווה במצח נחושה. למה? כי מדובר בבת ישראל כשרה, היתכן דבר שכזה? זה תל השומר? הם שומרים”..

לסיום קרא ראש הישיבה בדרשתו ואמר: “מי שירצה לנגוע ח”ו בבנות ישראל סופו רע ומר אני לא מקנא מה שיקרה להם, הקב”ה בוודאי לא יוותר, בלעם הרשע ידע אלוקיהם של אלו שונא זימה הוא, אני אומר לה לאותה בת, אל תדאגי אותם המלאכים ששמרו על שרה אימנו ישמרו עלייך, אף אחד לא יוכל לנגוע בך לרעה וכולנו איתך כל בית ישראל”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.