טלטלה במשטרה: המפכ”ל החדש איש צבא

המשטרה לקראת טלטלה: השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הודיע אחר הצהריים לגל הירש כי הוא המפכ”ל הבא של מדינת ישראל. הירש יחליף את דנינו בתפקידו. הירש מגיע משורות הצבא ובמשטרה חוששים לעריפת ראשים.

המשטרה לקראת טלטלה: השר לביטחון הפנים גלעד ארדן הודיע אחר הצהריים  לגל הירש  כי הוא המפכ”ל הבא  של מדינת ישראל.

הירש, נשוי ואב לשלוש בנות, יליד 1964, התגייס לצנחנים ב-1982 והתקדם בסולם התפקידים בחטיבה. בין שלל תפקידיו הוא פיקד על פלחה”ן צנחנים, גדוד  ויחידת שלדג וב-1997 מונה לתפקיד קצין אג”ם של אוגדת איו”ש. במסגרת שירותו נפצע קשה בידו ובכתפו מזריקת אבן על מכוניתו ועבר תהליך שיקום ממושך.

ב-1999 מונה למפקד חטיבת בנימין וב-2001 מונה לתפקיד קצין אג”ם של פיקוד המרכז.

מוקדם יותר, ארדן זימן אחר הצהריים (שלישי) ללשכתו את מי שהיו שלושת המועמדים המובילים משורות המשטרה לתפקיד המפכ”ל והודיע להם כי המפכ”ל הבא לא יבוא משורות המשטרה.

ארדן שוחח עם ניצב בנצאי סאו, ניצב יורם הלוי וניצב זוהר דביר ועדכן את השלושה בזהות המועמד שבחר. ההערכות במערכת הן כי המפכ”ל הבא של משטרת ישראל יבוא משורות הצבא ויהיה ככל הנראה אלוף במילואים.

תחילה התכוון ארדן למנות אחד משלושת הניצבים עמם נפגש היום, אך ההערכה היא שחילוקי דעות עם ראש הממשלה הובילו אותו לשנות את החלטתו. בשל כך פתח ארדן מחדש את תהליך האיתור ובשבועות האחרונים נפגש עם כמה אלופים במילואים.

 

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.