ארקדי גאידמק בראיון וידאו מתייחס למעצר: “הייתי במלון 3 כוכבים”

לאחר שנעצר בשוייץ לפני מס’ ימים, איש העסקים ארקדי גאידמק אומר את הסיבה למעצרו: “נעצרתי מפני ששמי הושחר בכוונה על ידי כמה אנשי עסקים ועורכי דין ישראלים, איתם אני נמצא בהליכי בוררות בציריך, האנשים האלה גנבו ממני נכסים תעשייתיים וכספיים משמעותיים ביותר”.

עוד אמר: “התובע, שהושפע מן המידע השגוי וההשמצות שהתקשורת מפיצה עליי מזה שנים, מצא שלואיס פרננדז קיבל את כל הכסף המגיע לו ממני ומבית”ר ירושלים ומעולם לא התלונן על כך. פרננדז הגיש תלונה בשנת 2005 נגד סוכנו על כך שלא העביר למועדון הקודם שבו עבד את הכסף שאני העברתי לו. לאחר ימים רבים התובע הבין והכיר בכך שזאת הייתה מלכודת שטמנו לי, ואתמול ביקש שאבוא למשרדו ואמר שאין לו סיבה להחזיק אותי ואז שחרר אותי”.

בענין בקשת ההסגרה נגדו אמר ארקדי: “בשוויץ שום עבירת מס אינה נחשבת פשע פלילי, אז מבחינה טכנית איש אינו יכול לנסח בקשת הסגרה נגדי. אילו הייתה חקירה אז היה אפשר להגיד שאולי ביצעתי איזה פשע כבד, אבל היות שכבר הורשעתי והעוון שלי היה שלא הצהרתי על הסכום המדויק של מיליון ו-260 אלף פרנקים הוצאות מחייה של משפחתי בצרפת. על עבירה מסוג זה אסור לרשויות צרפת לבקש הסגרה”.

על תנאיו בממעצר סיפר רק דברים טובים: “אבל כשהגעתי כבר למעצר, הופתעתי מכך שהתנאים די סבירים. זה נראה כמו מלון שלושה כוכבים, אבל חייבים לזכור ששיכנו אותי בתנאים מיוחדים מאוד. מכיוון שכולם ידעו מי אני אז שיכנו אותי לבדי בחדר גדול. הייתי לבד עם מסך פלזמה עם עשרות ערוצים. האוכל היה טוב, טרי ומבושל היטב”.

צפו בראיון – באדיבות רשת

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.