באמצע מנחה: סיקריקים תקפו את אשר קליין

עשרות סיקריקים תקפו בצהרים (שלישי) את איש ‘ועד הישיבות’ אשר קליין, בעת שנכנס להתפלל תפילת מנחה בבית הכנסת הר צבי בירושלים.

עשרות סיקריקים תקפו בצהרים את איש ‘ועד הישיבות’ אשר קליין, בעת שנכנס להתפלל תפילת מנחה בבית הכנסת הר צבי בירושלים.

חבורת קיצוניים שנכנסו לתוך בית הכנסת ארבו לקליין, ובעת שנכנס, החלו לצעוק לעברו “רוצח נשמות”, במחאה על כך שתקף את הסקריק משה אירם.

בועד הישיבות תקפו בחריפות את התנהגותם של הסיקריקים, ואמרו כי מדובר, “בשפל חדש מצדם של הקיצוניים שמבזים את קדושת בית הכנסת”

במקביל,ארגון מרכז ההצלה שלח קבוצה של אברכים שיעמדו ויתנו “מידע” לבחורים שמגיעים לוועד הישיבות, פקח מעיריית ירושלים שהיה במקום החרים להם את הדוכנים.

צילום: מחאת החרדים הקיצוניים

האברכים המתנדבים במקום אמרו בתגובה ל’אקטואליק’ “כל פעילותם מתמקדת בהסברה אודות הסכנות האורבות לחרדי המתייצב ובזהירות מהן וזאת בין היתר באמצעות חוברת מהודרת ‘מדריך למתייצב’ המחולקת חינם לכל בחור בדרכו להתייצב. בחוברת זו, מצויים כללי זהב שהוכחו כיעילים ביותר וכבר הצילו רבים מרדת שחת. פעילים אלו, נותנים את המענה הראוי בזמן אמת, לכל בני הישיבות שמעמדם הסתבך. העזרה הקריטית המוגשת על ידם, ובמידת הצורך התערבות מיידית של עורכי דין מהשורה הראשונה לטובת אלו ששלטונות הצבא ניסו לסבך את מעמדם, הוכחה כיעילה והצילה בחורי ישיבה רבים מנפילה למלתעות הצבא. ככלות שנה לפעילות מבורכת זו, נעשו יעדי הגיוס המפלצתיים, רחוקים מהשגה ומימוש ובשל כך הלחץ הכבד שמשדר וועד הישיבות, שכן בהעדר עמידה ביעדים, יתבטל ההסדר הקיים ופעילותו של ה’וועד’ תהפוך למיותרת.

מוטב יהיה, אם וועד הישיבות יתמקד בעבודה המוטלת ויחל להושיט עזרה לאלפי הבחורים המסובכים שמעמדם כבני ישיבה בוטל וחרב הגיוס מרחפת על ראשם.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.