בבית החולים ברזילי מת תושב רצועת עזה שנפגע הבוקר מכוח צה”ל

בבית-החולים ‘ברזילי’ באשקלון מת לפני דקות אחדות תושב רצועת עזה שנורה הבוקר בידי כוח צה”ל, על פי דיווחים חמשת האנשים שהיו על הסירה נעצרו

בבית-החולים ‘ברזילי’ באשקלון מת לפני דקות אחדות תושב רצועת עזה שנורה הבוקר בידי כוח צה”ל.

למרות שמרדפים ימיים אחרי תושבים מעזה הם עניין יום-יומי, תוצאות התקרית היום היא יוצאת דופן: על-פי הידוע, הדייג או שמא המתחזה לדייג – עדיין לא ברור – חדר עם סירה שעליה היו עוד ארבעה בני אדם, מבעד לאזור האסור לדיג. הם נעו במהירות לעבר חוף זיקים, בצפון רצועת עזה, ולאחר שלא שעו להוראות – נורו לעברם יריות אזהרה שפגעו באחד מהם.

על פי דיווחים בעזה, חמשת האנשים שהיו על הסירה נעצרו. הפצוע הועבר במצב קשה לבית-החולים ‘ברזילי’, שם מת מפצעיו.

מ’ברזילי’ נמסר כי “לאחר מספר ניתוחים שעבר וניסיונות החייאה, הפצוע מת”.

מהמשטרה נמסר כי מדובר “באירוע הנמצא בסמכות צה”ל”.

מדובר צה”ל אישרו ל’קוקר’ את פרטי המקרה. בהודעה מטעמו נכתב כי “מוקדם יותר הבוקר חרג כלי שיט פלסטיני מהאזור המותר לדיג בצפון רצועת עזה. לאחר שהחשודים על גבי כלי השיט לא נענו לקריאות כוח צה”ל, התבצע נוהל מעצר חשוד שגרתי אשר כלל ירי לעבר כלי השיט. כתוצאה מכך נפצע פלסטיני אשר פונה לקבלת טיפול רפואי בבי”ח”

כזכור, וכפי שידווחנו לפני כשבועיים, מתאם פעולות הממשלה בשטחים, אלוף יואב (פולי) מרדכי, יחד עם מפקד זרוע הים בצה”ל אלוף אלי שרביט, החליטו על הגדלת מרחב הדגה מדרום לרצועת עזה לתשעה מיילים ימיים (30 מייל מרובע) בעונת הדיג שבחודשים מאי ויוני למניינם.

מייל ימי שווה ערך ל-1,852 מטרים, ומדובר למעשה על טווח  דיג במרחק של עד 16,6 קילומטרים מחופי הרצועה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.