בבריטניה רוצים לשרוף גופות יהודים

לשרוף את קורבנות הקורנה, וזאת כדי לחסוך במקומות קבורה

בעקבות חוות דעת הלכתית של רבה של זק”א, בריטניה לא תשרוף גופות יהודים אשר נפטרו מנגיף הקורונה

ממשלת בריטניה נסוגה בה מההחלטה לשרוף את גופותיהם של נפטרים מנגיף הקורונה לאחר התנגדות עזה למהלך מצדם של יהודים ומוסלמים.

בעקבות העלייה הדרמטית בכמות הנפטרים מקורונה באנגליה, הניחה הממשלה בפני הפרלמנט הבריטי החלטה המסמיך את הרשויות לשרוף את קורבנות הקורנה, וזאת כדי לחסוך במקומות קבורה. הקהילות יהודים והמוסלמים במדינה, התנגדו בתוקף להצעה.
בית הדין הגדול בלונדון פנה בבהילות בחצות הלילה אל *יו”ר ועד רבני זק”א הגאון הרב יעקב רוז’ה שליט”א* בבקשה לקבל חוות דעת הלכתית ששריפת גופות נוגדת את ההלכה היהודית, ושזה מהווה פגיעה חמורה באמונה היהודית.

הרב רוז’ה המשמש גם כחבר מועצת הרבנות הראשית ויו”ר ‘ועד כבוד המת’ ברבנות הראשית. הוציא מכתב מנומק על האיסור החמור בשריפת גופות וחילולם ועל החשיבות בהבאתם לקבורה על פי כללי ההלכה היהודית. הרב אף צירף פסק דין של הרבנות הראשית לישראל משנת 2007, בצירוף מאמר ארוך ומנומק של הרב הראשי לישראל דאז הרב יונה מצגר שליט”א על האיסור החמור בשריפת גופות.

מצוידים בפסק הדין ובחוות הדעת ההלכתית, פנו רבני וראשי הקהילות היהודיות בבריטניה לשרים וחברי פרלמנט בבריטניה, בבקשה לשינוי הצעת החוק. ואכן, אחרי כל ההשתדלויות, הצעת החוק שונתה בהוספת סעיף, שכל משפחה שתתנגד מטעמי דת או מצפון בשריפת גופת יקירם, הגופה לא תישרף.

אישים פוליטיים הודו לשרים בממשלה וחברי הפרלמנט שעזרו ללחוץ על ביטול ההחלטה. מספר מקרי המוות מנגיף הקורונה ברחבי בריטניה עלה בממוצע יומי לכארבע מאות נפטרים והרשויות הכריזו על עוצר מלא למעט חנויות אוכל ובתי מרקחת.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.