בברכת הגראי”ל שטיינמן: מצוקת דיור? לכו להתגורר במיצד – צפו בתמונות

המצוקה ההולכת וגוברת לדיור לא פוסחת גם על המגזר החרדי, אשר מחפש להתגורר בישוב בעל אופי חרדי ובהתאם לאורח חייו ולהשקפת עולמו. לאחר שבשנים האחרונות הישובים החרדים החדשים: אלעד, קריית ספר וביתר עלית הגיעו לרווית בנייה ולתפוסה כמעט מלאה מבחינת אפשריות הדיור בהן (מחסור בקרקעות לבנייה), החרדים מחפשים ישובים חדשים להתגורר בהן, ביניהם- בתחומי המועצה האזורית גוש עציון.

על רקע הביקוש הרב למגורים ברחבי גוש עציון, המועצה האזורית גוש עציון בראשותו של דוידי פרל ערכה בשבוע שעבר אירוע שיווק גדול בישוב מיצד, ישוב חרדי באופיו, אשר שוכן במזרחו של גוש עציון, ומשקיף על נוף עוצר נשימה של מדבר יהודה וים-המלח.

לאירוע השיווק הגיעו מאות מתעניינים ובני משפחתם שנסעו בהסעות שהמועצה האזורית ארגנה ושיצאו מירושלים, בית שמש וביתר עילית, זאת בנוסף לאורחים הרבים שהגיעו בצורה עצמאית. האורחים התרשמו מתוכנית הבתים המתוכננים ורבים מהם נרשמו להמשך תהליך של קליטה ורכישה, בזמן שילדיהם נהנו מהפנינג חוויתי במיוחד שכלל מתנפחים וסדנאות לאפייה, עיצוב בחימר ואיפור.

הישוב מיצד מונה כיום 55 משפחות חרדיות ובקרוב תחל בישוב בנייתם של בתים צמודי קרקע. בשלב ראשון, שאמור להתחיל בשבועות הקרובים ייבנו 60 יח”ד, כאשר הפרויקט הסופי כולו יכלול 300 יח”ד.

עם ברכתו של הרב שטיינמן, גדול רבני הציבור החרדי לפרויקט החדש במיצד, חלה לאחרונה תנופה והתפתחות גדולה בישוב, אשר נוספו אלו  משפחות רבות, וזוגות צעירים ממיטב עולם הישיבות. בנוסף תרמה לכך הצטרפותה של ישיבת “נחלת יאיר”, בראשות הרב יצחק לפוליאנסקי, שיצרה ביקוש גדול לבניית בתי קבע בישוב.

 בשנה החולפות המועצה האזורית גוש עציון, הייתה המועצה האזורית המובילה בגידול האוכלוסייה שעמד על 4.1%, ובמועצה האזורית צופים להכפיל מס’ זה בשנים הקרובות.

ראש המועצה האזורית גוש עציון, דוידי פרל: “גוש עציון נמצא בעשור האחרון בכלל ובשנים האחרונות בפרט בתנופה אדירה של בנייה וקליטה לכל המגזרים והאוכלוסיות שמרכיבות את החברה הישראלית והישוב מיצד הוא חלק מפסיפס זה.

 בע”ה בשבועות הקרובים נתחיל בבנייתם של עשרות יח”ד מתוך 300 יח”ד סה”כ שייבנו בישוב, שמיועדות למגזר החרדי שגם הוא חלק מגוש עציון. אני מזמין את הציבור הרחב להגיע, להתרשם ולהצטרף”

על הכנתו של היום עמלו ועד הישוב, פורום ישובי דרום-מזרח הגוש (מעלה עמוס, אבי הנחל, מיצד ופני קדם), תושב מיצד וחבר מליאת המועצה אלחנן פרומר. החברה לפיתוח סייעה בהסעת המבקרים בעזרתם של ראש המועצה, דוידי פרל, וסגנו משה סוויל.

הדמיה של הבתים הרב שטימן שליטא מברך את מנהל הפרויקט, אלחנן פרומר חזית מיצד.36 מיצד.41

3 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. איפה הטורבינות???? יפה בואו בהמוניכם להיות שכנים טובים שלנו!!!! יישר כוח לפרומר

  מיכאל לוריא |
  הגב
  • הרב שטיינמן לאחר התעניינות באזור זה בירך את הישוב בברכת “ברכה והצלחה ושלא יאונה לכם כל רע ושיהיה לכם רק טוב” (מתוך וידיאו)

   משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
   הגב