בגלל החיסון: בת 72 קיבלה שיתוק בפניה

בת 72 מכרמיאל קיבלה בשבוע שעבר חיסון נגד קורונה – וכעבור כמה ימים חלק מפניה שותקו. לדברי הרופאים, מדובר בתופעת לוואי של החיסון שצפויה לחלוף בקרוב

איזה דובינובסקי, בת 72 מכרמיאל קיבלה בשבוע שעבר חיסון נגד קורונה – וכעבור כמה ימים חלק מפניה שותקו. לדברי הרופאים, מדובר בתופעת לוואי של החיסון שצפויה לחלוף בקרוב.

“נלחצתי נורא”, היא מספרת ל-N12, “היה לי קשה לשתות ולאכול, פחדתי שזה יישאר ככה”. איזה מיהרה למרכז הרפואי גליל בנהריה, שם עברה בדיקות CT וראש שיצאו תקינות, ולכן הסיקו שם כי מדובר בתופעת לוואי של החיסון. היא קיבלה מרשם לטיפול על ידי סטרואידים ונחה בביתה עד שהשיתוק יחלוף. כעת, היא תוהה האם לקבל את המנה השנייה של החיסון.

מנהל המחלקה הנוירולוגית במרכז הרפואי לגליל, ד”ר סמיח בדארנה, מסביר מה בדיוק קרה: “מדובר בתופעה שכיחה יחסית הנקראת שיתוק פציאליס היקפי (BELLS PALSY). הסיבות לתופעה הזו לא ברורות. יש כאלה שטוענים שמדובר במחלה ויראלית, ואילו אחרים סבורים שמדובר בסימנים למחלה אוטואימונית (כאשר מערכת החיסון של הגוף מייצרת נוגדנים נגד מרכיבי הגוף התקינים)”.

לדבריו, “כאשר יש עיוות במחצית הפנים, בדרך כלל יש עין אחת שגדולה יותר בהשוואה לצד הבריא והיא פחות ממצמצת מהרגיל. בנוסף, המטופל סובל מנזילת רוק מזווית הפה (לאחר שתייה או אכילה) עקב חולשת שרירי הפנים. במקרה של שיתוק מסוג זה, בדיקות עזר כגון בדיקות דם ונוזל חוט השדרה, MRI ו-CT, בדרך כלל תקינים ולא רומזים על בעיה מסוימת”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.