בגלל הפקקים: תושבי מודיעין עילית יחסמו את כביש 443

קבוצת תושבים במודיעין עילית מתכוונים ביום ראשון הקרוב לחסום את צומת שילת לתנועה, וזאת בעקבות הפקקים הרבים בכביש הגישה המוביל לעיר, יוזם המחאה: “חוסמים לנו? נחסום גם בשילת, שכולם יחושו בסבל”

קבוצת תושבים במודיעין עילית מתכוונים ביום ראשון הקרוב לחסום את צומת שילת לתנועה, וזאת בעקבות הפקקים הרבים בכביש הגישה המוביל לעיר. כבר כמה שנים סובלים תושבי העיר והסביבה מפקקים בלתי נסבלים בבוקר ובערב, תושבים רבים תקועים מעל לשעה בפקקים בעת תאונה או עבודות בכביש, נזכיר כי עד כה אין שום תוכנית מיידית שתפתור את הבעיה.

בתחילה שקדו במשרד התחבורה על הקמת ציר נוסף שיקל על הפקקים אלא שבמטה בנימין ביקשו לפתוח נתיב שלישי שיפתור את בעיית הפקקים, מהלך שגורר מדידות של עובדי מע”צ בכביש בשעות עמוסות במיוחד.

אמש, לאחר עוד פקק בלתי נסבל, אחד מתושבי העיר הציע לחסום את כביש 443 בכדי שגם אזרחי ישראל יחושו בסבל. בעקבות כך, פתח אחד התושבים קבוצת ווטסאפ שבמסגרתה הועלה הצעה לחסום ביום ראשון את צומת שילת למשך חצי שעה. “אנחנו תושבי העיר מודיעין עילית רוצים כביש גישה נורמלי לעיר, ולא שכל פקק או תאונה קטנה תשבית את העיר…ולכן אנחנו יוצאים לחסום את שילת כדי שגם אחרים ירגישו את מה שאנחנו מרגישים !!”, נכתב בהודעת הקבוצה.

גולשים רבים הגיבו בהתלהבות וטענו כי ברגע שיניפו שלטי מחאה “כנגד הפקק” – תושבים נוספים שסובלים מהפקקים יצטרפו למחאה.

כעת , לא ברור האם המחאה תתפוס תאוצה, מה שכן, נדמה שלתושבים נמאס מהתנהלות כל הגורמים בפרשה.

תושבים רבים פנו לשר התחבורה החדש בצלאל סמוטריץ’ וביקשו ממנו להתחיל להפשיל שרוולים, אך נדמה כי סמוטריץ’ שרק עתה נכנס למשרד לא מודע לגודל המצוקה.

התושבים דורשים ממשרד התחבורה לקיים את העבודות לכל הפחות בשעה 1:30 בלילה – בזמן שכבר כל החתונות יסתיימו. התושבים זועמים על כל בכירי העירייה שלא יורדים לשטח ולא הופכים את השולחנות “במקומות הגבוהים” בכדי לפתור את הסאגה שכנראה תמשך עוד שנים רבות.

 

8 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. תלמדו מקיבוץ נחשונים איך עובדים...

  תראו כיצד קיבוץ נחשונים עם מאות חבריו קיבל כביש רוחב ישירות אליו + מחלף של כביש 6, במקום לחבר את העיר אלעד על עשרות אלפי תושביה ישירות…
  מפא”י עדיין חיה ונושמת דרך הפקידות המושחתת הרוויה להחליא באנ”ש!

  רואה נכוחה |
  הגב
 2. חבל על תרבות ה"כולם יסבלו איתי"

  ישנם דברים שראוי להעלות לדיון ציבורי ואף לשינוי, אבל במציאות בה כל דבר נותן לגיטימציה להזיק לאחר ועוד לציבור, ללא כל התחשבות בהשלכות למעשים (שיכולות להיות הרות אסון), אני מזהה נורה אדומה. למיטב ידיעתי העומס שכנגדו מפגינים, נוצר בעקבות עבודות כביש מאושרות ותקינות בכניסה לי-ם. דבר שנלע”ד סביר ואף טוב מאד. בודאי לא פשע.
  יתכן שאיני מודע לאיזשהו פשע נוראי שכנגדו מפגינים. וגם אז, לא ברור כל כך שהותר היזק הציבור.
  אני קורא קריאת כיוון להיות אנשים אחראיים. לפעול בשיקול דעת, במיוחד במעשים המשליכים על האחר ובמיוחד על הציבור. לשקול מה יעשה יותר טוב.
  אצטט בתרגום חופשי את ד”ר ג’ורדן פטרסון: “החיים יכולים להיות נוראיים וטרגדיים, אבל תמיד יבוא מי שיהפוך את המצב לגרוע יותר”. אחד המניעים העיקריים של הפרט להפוך את העולם למקום גרוע יותר, לדבריו כפסיכולוג, ששיכנעו אותי, הוא ההתקרבנות וההתרעמות על קשייו האישיים.
  היזק הציבור אינו מדרכם של אנשים הגונים ויראי שמים. הסתכלות שלילית ומצומצמת המתירה לכאורה להזיק היא עוד יותר גרועה. אם לא די בהיגיון בריא, יש אינספור מקורות תורניים להראות שמעשים מעין אלו מגונים, כמובן במידה ואכן ההפגנה היא על שיפוץ כבישים בירושלים.

  שלמה |
  הגב
 3. הבעייה בכביש הזה לא רק של מודיעין עילית. גם בית אריה, חשמונאים, נעלה ועוד סובלים מהכביש הפקוק הזה

  לפני מספר שנים הוסיפו כיכר ליד החשמונאים ומאז הפקקים בלתי נסבלים. מאחר הצהריים עד הערב תקועים שם כחצי שעה על קטע קצר.
  יכול להיות פיתרון פשוט מאוד על ידי הוספת נתיב אחד נוסף בכיכר שממשיך לכיוון מודיעין עילית.
  כי אחרי הכיכר אין פקק בכלל.

  נתיב שממשיך ישר ועוקף את הכיכר. העלות זניחה, ויכולים לסיים את זה תוך מספר ימים.

  יוסי |
  הגב
 4. שלא לדבר על מצב חרום ח''ו

  אם יקרה מצב שכולם יצטרכו לעזוב את העיר בגלל שריפה וכדו’, אין שום ציר חרום

  פחד |
  הגב
 5. מה ששנוא עליך....

  הקץ לאנרכיה !!
  ומה אם נחסום את הכניסה לקרית ספר. זה יעזור במשהו ? למי שהוא?
  לעשות רע למי שלא עשה לך דבר …נקרא גזל …ואסור מן התורה .מה יעזור לכם לחסום אזרחים תמימים ….זו רשעות לשמה.
  מה ששנוא עליך לא תעשה לחברך.
  אם נחסום לכם את הכניסה לקרית ספר . זה יעזור למשהוא? למישהוא? זה יתקן משהוא
  קוראים לזה התעללות .
  דרכיה דרכי נעם ו כ ל ! נתיבותיה שלום!!!

  שרי |
  הגב
 6. כביש 446 אינו הפקר

  כביש 446 אינו הפקר

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 7. לא לא ושוב לא חוסמים כבישים

  גם אני תושבת העיר ותקועה הרבה בפקקים ובלילות שהכבישים נחסמים אבל לא לא ולא חוסמים כבישים לא נכים ולא אתיופים לא סרבני גיוס ולא מסעות אופנים. גם כך הכבישים בארץ פקוקים והנהגים סובלים קשות אז תפגינו בצד תפגינן מול משרד התחבורה אבל אסור בשום מצב לחסום כבישים.

  תושבת העיר |
  הגב
 8. מה ששנוא עליך על תעשה לחבריך!!

  גם אני תושבת המקום סובלת מפקקים אבל זאת לא הפתרון לחסום לא מספיק אנחנו סובלים .

  שני סבג |
  הגב