בדואי שעסק בהסעת שב"חים, הורשע ונאסר, ישלם למדינה 820 אלף שקל

לאחר שהורשע במישור הפלילי על הסעת שוהים בלתי חוקיים ועל עבירות מס, החליטה רשות המיסים לגבות ממנו מס עבור ההכנסות שלא דווחו. הוא ערער על־כך וישלם גם הוצאות משפט

בית המשפט המחוזי בבאר שבע דחה ערעור מס של בדואי תושב הנגב שחויב בתשלום מס של כ־750 אלף שקל, לאחר שהורשע ביצירת הכנסות מניהול עסק שכלל לא דווח לרשות המסים. העסק, לטענת הרשות, כלל גם הסעת שוהים בלתי חוקיים. נוסף על דחיית הערעור קבע בית המשפט כי עליו לשלם למדינה שכר טרחה בגובה של 70 אלף שקל.

ברשות המיסים אומרים כי בגין פעילותו העסקית שלא דווחה הוצאו לו שתי שומות: שומת מס הכנסה ושומת מע"מ. בית המשפט המחוזי אישר את השומות. בנוסף, אישר בית המשפט את החלטת מע"מ להשית על הנתבע קנס בגין אי ניהול ספרים.

מסתבר שחקירה פלילית שהתנהלה כנגד המערער כבר בשנת 2017 העלתה חשד לארגון וניהול הסעות של שוהים בלתי חוקיים. במהלך חיפוש בביתו נמצאו 960 אלף שקלים במזומן. הוא טען כי מדובר בכסף ממכירת עדר כבשים. מכירה שמעולם לא דווחה על ידו.

בתום החקירה הוגשו נגדו שני כתבי אישום. האחד על הסעת שוהים בלתי חוקיים. הוא הורשע ונגזרו עליו 25 חודשי מאסר בפועל. השני על עבירות מס בין השנים 2007-2017. גם כאן הורשע ונגזרו עליו תשעה חודשי מאסר, חילוט 50 אלף שקלים וקנס בגובה 70 אלף שקלים.

אך לאחר שהורשע החליטו ברשות המיסים לגבות ממנו מס על ההכנסות שלא דווחו. בהתאם הוטל עליו קנס בגין אי ניהול ספרים כחוק וכן חיוב מס בגובה 590 אלף שקלים עבור עסק ה"הסעות" ו־115 אלף מס עבור מכירת הכבשים. הוא ערער על הקנס וטען כי הכספים שנתפסו ברשותו היו בכלל כספי ירושה… בית המשפט לא קיבל את טענותיו, וכאמור, הותיר את הקנס על כנו ואף חייב אותו בשכר טרחה עבור הוצאות המשפט של המדינה (הפרקליטות).

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *