בדרך לבחירות: עימות בין כחלון לשרי הליכוד סביב פסקת ההתגברות

“נלך לבחירות”: פיצוץ בין הליכוד לכחלון בנושא פסקת ההתגברות. כחלון הודיע כי לא ייתן לפסקת ההתגברות לעבור, והבהיר כי בלעדיו – יילכו לבחירות

דיון ראשון מסוגו התקיים לפני זמן קצר סביב פסקת ההתגברות בפורום ראשי מפלגות הקואליציה יחד עם ראש הממשלה ובהשתתפות היועמ”ש.

קודם הדיון התפרסם כי כצפוי היועמ”ש מתנגד בחריפות לצמצום כוחו של בית המשפט, ‏אל למרות התנגדותו השר יריב לוין הבהיר הבוקר כי “נמשיך לקדם את חקיקת פסקת ההתגברות”, בשונה מחברו לשולחן הממשלה ‏השר ארדן שהכריז ב׳גל״צ׳ – ״פסקת ההתבגרות – עילה להקדמת הבחירות. אני מקווה שלא נתפשר בנושא. ואם אי אפשר בהרכב הנוכחי לטפל בנושא, אפשר לבקש את אמון העם מחדש״.

במהלך הדיון חל ויכוח בין השר כחלון לשר דרעי, כאשר הראשון נשמע מאיים כשהודיע שבלעדיו הולכים לבחירות, והוא לא יתן לפסקת ההתגברות לעבור.

שרים ב מפלגת השלטון “הליכוד” החלו מחריפים את הטון נגד השר כחלון בעקבות התנגדותו והודיעו”אם לא יעבור חוק עוקף בג”ץ נלך לבחירות”.

מסביבתו של ראש הממשלה נמסר כי “ראש הממשלה דואג לפתרון בעיית המסתננים ובמקביל מקיים כעת לראשונה מזה כעשור דיון חשוב על האיזון הדרוש בין מערכת המשפט למערכת המחוקקת, בליווי היועמ״ש. הדיון מתקיים כעת בפורום ראשי מפלגות יחד עם היועמ״ש וצוותו”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.