בהוראת טראמפ: ‘אם כל הפצצות’ הוטלה באפגניסטן

חיל האוויר האמריקני הטיל הערב (חמישי) את הפצצה הגדולה ביותר שאינה גרעינית. הפצצה במשקל של יותר מ-9,500 ק”ג הוטלה במחוז ננגאהר במזרח אפגניסטן שם נמצא בסיס גדול של דאע”ש.

תזכרו את היום הזה: חיל האוויר האמריקני הטיל הערב (חמישי) את הפצצה הגדולה ביותר שאינה גרעינית.  הפצצה במשקל של יותר מ-9,500 ק”ג הוטלה במחוז ננגאהר במזרח אפגניסטן שם נמצא בסיס גדול של דאע”ש.

הפצצה GBU-43 מכונה כאם “אם כל הפצצות”, היא הפצצה הקונבציונלית הגדולה ביותר במאגר הנשק האמריקני, והשנייה בעוצמתה בעולם.

בהוראתו הישירה של דונלד טראמפ,הטילו מטוסי חיל האוויר את הפצצה על מעוזי ארגון המדינה האסלאמית במה שנראה כהחרפת התגובה מצדו של טראמפ לאנשי דאע”ש.

וכך פועלת הפצצה, בעזרת מטוסי התובלה הגדול מסוג “הרקולס” מוטלת הפצצה.  לאחר מכן, נפתח מצנח מיוחד שתפקידו להאט את מהירות נפילת הפצצה. ה-NOAB היא איננה פצצה חודרת בונקרים, אך יוצרת הדף אדיר, ובכך מגדילה משמעותית את אפקט ההרס הנוצר.

“האזור שהופצץ הוא אזור שידוע כאזור תחת שליטת דאע”ש”, סיפר כתב CNN ניק פאלון וולש. “זה אזור מנותק ומרוחק שאליו קשה מאוד להביא כוחות. אין ספק שזה מסר של טראמפ לאנשי דאע”ש – הוא יגיע למקומות המרוחקים ביותר כדי לצוד אותם”.

“מדובר בבסיס של המדינה האיסלאמית שפגע מאוד ביכולות של הצבא האמריקני באזור”, אמר דובר הבית הלבן, שון ספייסר, בתדרוך כתבים. ארה”ב לא תאפשר פגיעה כזו”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.