בזמן הפסקת האש: 3 רקטות נפלו באזור באר שבע

שלוש רקטות נפלו בשטחים פתוחים אזור באר שבע ■ לא נשמעה אזעקה אך הדי פיצוצים נשמעו לאחר מכן ■ לא דווח על נפגעים או על נזק

שלוש רקטות נפלו בצהריים (ג’) בשטחים פתוחים באזור שבין באר שבע לנתיבות. לא היתה אזעקה קודם לכן אך הדי פיצוצים נשמעו. לא דווח על נפגעים או על נזק.

בשעות האחרונות נמשכו הדיונים בקהיר על הסכם ארוך טווח בין ישראל לחמאס. אמש מסרו מקורות פלסטיניים לסוכנות הידיעות “מען” כי המשלחות של ישראל ושל הפלסטינים לקהיר חתמו במהלך הערב על הסכם “בראשי פרקים”, בחסות מצרים.

במקביל, גורמים פלסטיניים בקהיר שוחחו עם העיתון הפלסטיני “אל-קודס” ומסרו כי ההסכם כולל הפסקת אש קבועה, שבמסגרתה יבוטל אזור החיץ בגבול הרצועה באופן מיידי – ולא באופן הדרגתי, כפי שהופיע במסמך המקורי. עוד דווח כי הצדדים סיכמו שייפתחו כלל המעברים ללא הגבלות על הסחורות שעוברות בהם, וכי שטח הדיג יורחב.

עם זאת, בשני הצדדים מיהרו להכחיש את הדברים. גורם ישראלי בכיר אמר כי בניגוד לדיווחים, אין עדיין הסכם בין הצדדים, ויש עדיין מחלוקות מהותיות. בירושלים הדגישו כי השיחות המתקיימות היום בבירת מצרים יתמקדו בסוגיות ה”קלות” יותר שעומדות על הפרק, כגון הקלות במעברים, אך לא בדרישה הפלסטינית להסרה מוחלטת של המצור מעל עזה, כולל הקמת נמל ושדה תעופה. תמונת המצב מן הצד הישראלי היא ש”לא מדברים על הסכם כולל, אבל אולי נצליח להגיע להסכמות מוגבלות”.

גם בצד הפלסטיני הכחישו כי הושג הסכם. “המשלחת הישראלית עדיין עקשנית לנגד הדרישות של הפלסטינים, והארכת הפסקת האש הגיעה רק אחרי הבקשה המצרית”, אמר הלילה ראש המשלחת הפלסטינית לשיחות בקהיר, עזאם אל-אחמד, במסיבת עיתונאים. “אנחנו מקווים לנצל כל רגע על מנת להגיע להסכם כדי לא להמשיך את מעגל האלימות”.

עיזת א-רישק, חבר הלשכה המדינית של חמאס וחבר במשלחת לשיחות בקהיר הוסיף: “אין אפשרות להגיע להסכם מבלי להגשים את מטרות העם הפלסטיני. אם האויב לא מגיב לדרישות שלנו, כל האפשרויות של אנשינו פתוחות”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.