“בחירות כן או לא – זה בידיים של ליצמן”

ראשי הקואליציה קיימו היום ישיבה קצרה ודנו בעניין חוק הגיוס, כאשר במהלך הישיבה ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר “הכדור נמצא בידיים של ליצמן, רק הוא יחליט” כאשר הוא מתכוון לקידום החוק שעבר בקריאה ראשונה או גניזתו והליכה מהירה לבחירות

התקרבות המועד בו צריכים בממשלה להחליט לגבי עתידו של חוק הגיוס קרב, ובממשלת נתניהו לא רוצים לסיים את השותפות הארוכה בין מפלגות הקואליציה בקול צורם, כיוון שכלל השותפות עתידות לחזור ולשתף פעולה אחרי הבחירות.

בהתאם לכך ראשי הקואליציה קיימו היום ישיבה קצרה ודנו בעניין חוק הגיוס, כאשר במהלך הישיבה ראש הממשלה בנימין נתניהו אמר “הכדור נמצא בידיים של ליצמן, רק הוא יחליט” כאשר הוא מתכוון לקידום החוק שעבר בקריאה ראשונה או גניזתו והליכה מהירה לבחירות.

סגן שר הבריאות ח”כ יעקב ליצמן הגיב לדברי רה”מ: אישור חוק גיוס מתוקן הוא אחד הדברים המרכזיים שהיוו בסיס לקואליציה ולממשלה הנוכחית. אין לנו כל ענין בבחירות אך לא נוכל להתפשר בדבר המהותי והעקרוני של שמירת מעמד בני הישיבות שתורתם אומנותם.

ההצעות השונות יובאו לדיון בפני מועצת גדולי התורה שתכריע בענין וכפי שיורו לנו כך נעשה.

בסיום ישיבת ראשי הקואליציה סוכם שבשבועיים הקרובים ינסו להגיע להסכמות ואם לא – אז בישיבת ראשי הקואליציה הבאה בתחילת חודש ספטמבר יסכמו כלל המפלגות בקואליציה על מועד מוסכם לבחירות, כאשר העדפה היא לחודש שלישי בשנת 2019.

בהתייחס לדיון בישיבת ראשי הקואליציה נמסר מהליכוד: ראש הממשלה נתניהו ממשיך לקיים מאמצים לפתרון נושא חוק הגיוס.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.