בחירות 2015 • גפני: “אנחנו לא מתואמים בכלל עם ש”ס”

אין תיאום • לאחר דבריו של יו”ר ש”ס אריה דרעי מהם נשמע כי ש”ס נוטה לתמוך בבנימין נתניהו לראשות הממשלה, הצהיר גפני: “אנחנו לא מתואמים בכלל עם ש”ס, נחליט רק אחרי הבחירות”. על היום שאחרי: “מעריך שנשב יחד עם ש”ס ואלי ישי”.

חילוקי דעות בין המפלגות? בזמן שבמפלגת ש”ס כבר מאותתים לרה”מ כי בכוונתם להמליץ עליו כמועמדם לראשות הממשלה הבאה, ח”כ משה גפני יו”ר ‘דגל התורה’ התארח באולפני הערוץ הראשון והבהיר כי הכל עדיין פתוח וכי ההחלטה תתקבל רק לאחר הבחירות.

במפלגת ש”ס כבר עושים צעדים מתקדמים לעבר נתניהו, וצפויים להכריז כבר בימים הקרובים על תמיכתם בו לראשות הממשלה. אך ח”כ גפני בשונה מש”ס הצהיר בראיון למוסף עם גאולה אבן כי “בניגוד לעבר שהמלצנו קודם הבחירות על הליכה עם ‘הליכוד’, לא נדבר ע”ז עד אחרי הבחירות”. הבהיר גפני.

גפני נשאל האם הדיבור על הליכה עם הרצוג אמיתי?

“לא ניהלתי ולא אנהל מו”מ על שום דבר”, השיב גפני והוסיף: “ליצמן אמר אמש כי נחליט אחרי הבחירות אז נמליץ לגדולי התורה במי לתמוך”.

כאן הזכירה המראיינת את הקריצה של דרעי לנתניהו והאפשרות כי יצהירו על תמיכה בו, “אתה רואה מצב כי לא בכל דבר אתם מתואמים עם ש”ס, האם יש אפשרות שלא תמליצו על אותו אדם”?

גפני השיב: “לא מתואמים בכלל! לא אמרנו כמו דרעי שלא נלך עם השמאל אני מעריך שכשיסתיימו הבחירות, נשב יחד עם ש”ס ועם אלי ישי על מנת למקסם את הקולות של המפלגות החרדיות ולשבת בקואליציה”.

במקביל, בעקבות דבריו גורמים ביהדות התורה מתחו הערב ביקורת על גפני: “גפני מתנהל בחוסר אחריות כשהוא תוקף בשבועות כאלה את האיש שככל הנראה ירכיב את הממשלה הבאה”, אומר הגורם. “אז נכון, יהדות התורה בהחלט לא אמרה את המילה האחרונה ורק אחרי הבחירות נשמע לגדולי התורה, אך ללכת ולתקוף את נתניהו ולרמוז בדבר היתכנות לתמיכה בהרצוג על פני נתניהו לאחר הבחירות – זו איוולת”.

2 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. גפני, לבנימין נתניהו יש זיכרון טוב מאד.
    ונקמה – זו מנה שיש לקרר היטב לפני ההגשה…

    המזכיר האישי |
    הגב