רקטות לאיזור השפלה ואשדוד, חמאס לא הסכים להפסקת אש

לפני זמן קצר נורו עשרות רקטות לאיזור השפלה ואשדוד, המטח מגיע לאחר הדיווח כי חמאס הסכים להצעה מצרית להפסקת אש. בחמאס דוחים את הפרסומים

לפני זמן קצר נורו עשרות רקטות לאיזור השפלה ואשדוד, המטח מגיע לאחר הדיווח כי חמאס הסכים להצעה מצרית להפסקת אש החל ביום חמישי בבוקר, ישראל לא הגיבה. הפסקת האש תיכנס לתוקף כבר בשעה 06:00 ביום חמישי. בכיר חמאס בחוץ לארץ, עיזת א-רישק מסר כי לא הושג הסכם ולא הוגדר מועד להפסקת אש. כל מה שפורסם בתקשורת הישראלית על הסכמת חמאס להפסקת אש ביום חמישי – אינו נכון. המאמצים והמגעים עם המתווכים רציניים ונמשכים, ודרישות עמנו ברורות וידועות. הוא לא ציין מה הדרישות. חמאס לוקחת אחריות על הירי הרקטי הנוכחי ומציינת כי זה בתגובה לתקיפה “הברברית” על דרום רצועת עזה.לפי מקורות פלסטינים לפני שעה קלה בוצעו עשרות תקיפות בח’אן יונס וברפיח בדרום הרצועה.

צה”ל החל בגל תקיפות רחב מאוד ברצועת עזה כעת למעלה מ 30 תקיפות נרשמו עד כה.

בישראל אמרו היום כי הפסקת אש לא על הפרק בשלב הזה וכי בפועל אין כל משא ומתן מול חמאס. אלא שעל פי דיווחים זרים נתניהו הודיע לוושינגטון שהוא מוכן להפסקת אש החל בעוד יומיים-שלושה. ניו יורק טיימס דיווח כי ביידן הזהיר את נתניהו שלא יוכל לדחות את הלחץ הבין לאומי לאורך זמן.

בטורקיה דיווחו כי ראש הממשלה בנימין נתניהו עדכן את הבית הלבן שישראל מוכנה לעצור את האש ולהפסיק את הלחימה בתוך יומיים-שלושה.

ב-CNN דווח כי חמאס הציגו דרישות הנוגעות להר הבית ולשכונת שייח’. – דרישות שמקשות על המו”מ.

מאות רקטות נורו החל משעות הצהרים לעבר ערי הדרום. אזעקות נשמעו מספר פעמים באשדוד באר שבע, קריית גת, אשקלון שדרות ויישובי העוטף. באשכול נהרגו 2 פועלים תאילנדים בבית אריזה. דובר צה”ל תת-אלוף הדי זילברמן אמר אחר הצהריים (יום ג’) כי יותר מ-120 מטרות הותקפו ביממה האחרונה, “75 מהן מחצות. גם בשעות האחרונות אנו מתמקדים בשכונת רימאל עם עמדות שיגור רקטות ושתי חוליות נ”ט”. זילברמן הוסיף כי בצה”ל נערכים לתקוף ב”אזורים גיאוגרפיים חדשים שטרם טיפלנו בהם, כולל ה’מטרו’ של חמאס”.

שידור חי ערוץ 2

ראש הממשלה בנימין נתניהו בתום הערכת מצב בפיקוד הדרום וסיור בבסיס חיל האוויר בחצרים כי,:”החמאס קיבלו מכות שהם לא ציפו להן. החזרנו את חמאס שנים רבות אחורה”.

״נמשיך ככל שיידרש כדי להשיב את השקט לאזרחי ישראל״., הבטיח נתניהו.

“האויבים שלנו מסביב רואים איזה מחיר אנחנו גובים על התוקפנות נגדנו, ואני בטוח שהם יפיקו את הלקח”.

ראש הממשלה בנימין נתניהו: הוסיף: “אני פה בבסיס חיל האוויר בחצרים, קודם לכן במטה פיקוד דרום בבאר שבע. קיבלתי סקירות על התקיפות הרבות שלנו נגד החמאס והג’יהאד האסלאמי, הם קיבלו מכות שהם לא ציפו להן. אין לי ספק שהחזרנו אותם שנים רבות אחורה.

ראש הממשלה בנימין נתניהו קיים הערכת מצב בפיקוד הדרום עם הרמטכ”ל רא״ל אביב כוכבי וביקר בתא התקיפה של פיקוד הדרום.

לאחר מכן המשיך לסיור בבסיס חיל האוויר בחצרים וקיבל תמונת מצב וסקירה מבצעית ממפקד חיל האוויר ומפקד טייסת 107 בבסיס. בסקירה הוצגו לרה”מ נתניהו נתונים אודות התקיפות והפעולות שמבצע חיל האוויר במטרות השונות ברצועת עזה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.