בטקסס הורידו את המסכות, בניו יורק חזרו ההופעות ובמיאמי “אין קורונה”

מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, השיק השבוע במסיבת עיתונאים, מתווה אירועי תרבות ופתיחה בטוחה של העסקים, עם בדיקות קורונה מהירות לצד המשך ההתחסנות של הציבור האמריקאי

מושל מדינת ניו יורק, אנדרו קואומו, השיק השבוע במסיבת עיתונאים, מתווה אירועי תרבות ופתיחה בטוחה של העסקים, עם בדיקות קורונה מהירות לצד המשך ההתחסנות של הציבור האמריקאי. כ – 11 מתחמים ראשונים של בדיקות מהירות כבר נפתחו עם הטכנולוגיה של סופיה וחברות נוספות, ברחבי העיר ניו יורק עם יכולת לספק תוצאה מידית בתוך 15 דקות ולערוך לפחות 5,000 בדיקות ביום בכל מתחם. עוד תחנות בדיקה מיידיות רבות נוספות אמורות להיפתח גם ברחבי מדינת ניו יורק כולה כבר בשבועות הקרובים. בטקסס הודיע המושל שאפשר להוריד את המסכות, במיאמי שם נספרו כבר 30 אלף מתים, אין הגבלות קורונה מזה כמה חודשים.

השקת המתווה של הבדיקות המהירות מתרחשת לצד המשך מבצע החיסונים של ארצות הברית שמתקדם באופן מואץ. עד כה זוכה אמריקה להיות במקום הרביעי אחרי ישראל, איחוד האמירויות ובריטניה בקצב ההתחסנות המהיר ביותר.

מתחמי הבדיקות המהירות הוקמו ברחבי מדינת ניו יורק הודות לשותפות ציבורית – פרטית בערים וברשויות הגדולות כמו העיר ניו יורק, באפלו ורוצ’סטר וכן במטרופולינים במדינה כמו אולבני-סקנקטדי. המטרה היא הנגשה של בדיקות מהירות בעלות נמוכה לרשות הציבור עם פתיחה בטוחה מחדש של המשק, הכלכלה והתרבות, כמו גם עסקי המזון, המסעדות ובתי הקפה, התאטראות ואצטדיוני הספורט. הפתיחה כללה גם את ענף החתונות שסבל ממגבלות אך כבר הורחב ל – 150 משתתפים במסגרת המתווה החדש עם הבדיקות המיידיות.

אנדרו קואומו מושל מדינת ניו יורק הסביר כי: “במהלך המגיפה סמכנו על מדע, רגש ורטוריקה פוליטית כדי להנחות את החלטותינו, תוך שימוש בכלים הזמינים לניווט באתגרים הציבוריים והכלכליים של ניו יורק. אמרתי מההתחלה שבדיקות מהירות יהיו חלק מרכזי בהתאוששות שלנו לאחר המגיפה, משום שהן עוזרות לנו להאיץ את פתיחת הכלכלה מחדש מבלי לבטל את ההתקדמות יוצאת הדופן שעשינו עם החיסונים עד כה במאבק בנגיף.”

המתווה של מדינת ניו יורק יצא לפועל במטרה להרחיב באופן דרמטי את הגישה לבדיקות מהירות כמו סופיה וסוגים שונים ולאפשר למרכזי פנאי, תרבות בידור ועסקים להיפתח מחדש בבטחה. בלשכת המושל הדגישו כי רשת מתחמי הבדיקות המהירות מספקת שכבה נוספת של הגנה וביטחון לצד החיסונים וכי צפוי המשך עתידי בהתאם לגבולות היכולת של ביצוע הבדיקות המהירות.

גם בישראל נערכות בדיקות קורונה מהירות לצד המשך החיסונים, השימוש הנפוץ ביותר מתבצע בטכנולוגיה של סופיה המאפשרת לקבל תשובה תוך 15 דקות ופועלת באישור ה – FDA והמעבדה לנגיפים במשרד הבריאות. מדובר במכשיר נייד אשר פותח על ידי תאגיד האיבחון האמריקאי קווידל (Quidel) בעזרתו ניתן לבדוק כ – 100 איש בשעה.

הודות למכשירים שמשרד הבריאות רכש, בוצעו כבר מאות אלפי בדיקות מיידיות בחדרי מיון, בבתי אבות, בדיור מוגן, בפיקוד העורף, במשטרה, בשירות בתי הסוהר, בקופות החולים, בכניסה לאיי התיירות הירוקים באילת ובים המלח וכן בערים אדומות וריכוזי אוכלוסייה עם מקדם הדבקה מדאיג.

עלות הטכנולוגיה של סופיה היא רבע מעלות בדיקת מעבדה (PCR) רגילה, ללא תלות במעבדה או שינוע דגימות.

הבדיקה המיידית מזהה בתוך 15 דקות את נגיף הקורונה וגם את המוטציה הבריטית, הווריאנט מדרום אפריקה, ברזיל ויתר הזנים החדשים. כל מכשיר יכול לבצע כ – 100 בדיקות לשעה עם 96.7% רגישות וכן 100% ספציפיות לווירוס. על פי תוצאות התיקוף של משרד הבריאות, הדיוק של סופיה עומד על 84% על כל הנבדקים, 95% על בעלי תסמינים, 72% ללא תסמינים. גם חברות הייטק ומפעלים כבר אימצו את הטכנולוגיה המתקדמת של סופיה במטרה למנוע אובדן ימי עבודה, לצד ההתחסנות העובדים.

בסופיה ישראל כבר החלו בהכנות להקמת מתחמים עירוניים לתמיכה באירועי תרבות וספורט על פי תוכנית התו הירוק במטרה להנגיש בדיקות אמינות עם תשובה מיידית בתוך 15 דקות בעיקר לאנשים שלא התחסנו, מסיבות רפואיות וכן לבני נוער. מכשירי הבדיקה הניידים של סופיה, פועלים כמו סמארטפון עם מסך מגע וקורא ברקוד ויסנכרנו את התוצאה ישירות לאפליקציה של התו הירוק, עם שלוש רמות בקרה לשמירה על אמינות התוצאות ומערכת ממוחשבת לחלוטין ומוגנת למניעת זיופים.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.