ביבי אוכל אותם בקשית: אחרי ניסנקורן זהו הרמטכ”ל שפורש מהחיים הפוליטיים

אחרי ניסנקורן אתמול, מגיע תורו של הרמטכ”ל ושר הבטחון לשעבר בוגי יעלון שכעת הודיע על פרישה מהחיים הפוליטיים

שר הביטחון והרמטכ”ל לשעבר, חה”כ משה (בוגי) יעלון, יו”ר תל״ם פרש מהחיים הפוליטיים וכתב: ״האמנתי שבריצה עצמאית שלי ושל תל״ם, נוכל להגדיל את כוחו של מחנה השינוי. הנחת העבודה הזו התבררה כשגויה. בנסיבות הפוליטיות שנוצרו, המאבק לשינוי מחייב אותי ואת תל״ם שלא להתמודד בבחירות הקרובות.”

אזרחי ישראל, חייו של אדם, כל אדם, שזורים תחנות. צמתי הכרעה. החלטות. זה חלק ממהות חיינו. עבורי, בכל אחת מהתחנות, עמד תמיד מכנה משותף אחד: טובת המדינה.

כך היה כשהחלטתי להשתתף בהקמת ישוב בערבה; לחזור לשרות בצה”ל בעקבות מלחמת יום הכיפורים; להמשיך לשרת עד תפקיד הרמטכ”ל; וכך גם היה כשהחלטתי להיכנס לשדה הפוליטי. העדפת טובת המדינה קודמת לכל תועלת אישית.

גם לבחירות האלה יצאתי מתוך אותה תחושת שליחות. מתוך הבנה שהקרב הנוכחי הוא על נשמת אפה של המדינה והחברה בישראל. כמעט 5000 נפטרים מנגיף הקורונה. 5000 עצרו לרגע וחשבו על המספר הזה.

המחדל הלאומי גדל בקנה מידה חסר תקדים בכל התחומים. העבודה בכל תחומי החיים – רבה היא. ישראל חייבת לרכז את כל כוחותיה במאבק לשינוי: לאיחוי הקרעים בחברה. לסיכול תרבות השקר. להחזרת היושרה לדרך חיינו ולביצור הדמוקרטיה שנשחקת מדי יום. לעמידה באתגר הבריאותי ובאתגר הכלכלי.

לאחרונה, האמנתי שבריצה עצמאית שלי ושל תל״ם, נוכל להגדיל את כוחו של מחנה השינוי. הנחת העבודה הזו התבררה כשגויה. בנסיבות הפוליטיות שנוצרו, המאבק לשינוי מחייב אותי ואת תל״ם שלא להתמודד בבחירות הקרובות.

ב-23 במרץ נלך כולנו לקלפי. אני קורא לכולכם לקחת חלק בבחירות. עליכם לפקוח שבע עיניים ולוודא שלא תתנו את קולכם למי שיפקירו את התקווה לשינוי, לשם ישיבה בצל נאשם בפלילים. תנו את קולכם להנהגה נקיית כפיים.

אני מודה לחברותיי וחבריי שיצאו איתי למסע הזה. אנשים מצוינים איש-איש בתחומו, שהתגייסו למשימה. אתם מעוררי השראה, ותודתי נתונה לכם. תל״ם תמשיך להיות מצפן ומצפון, כדי לסייע במאמץ הלאומי להחזרת המדינה לחוף מבטחים ולדרך הישר.

אחיותיי ואחיי, עד יומי האחרון אמשיך להיות חייל של המדינה; אלחם על דמותה וערכיה, על צביונה כמדינת הלאום שלנו: יהודית ודמוקרטית, מדינת חוק החותרת להיות חברת מופת. בכל מקום ובכל זמן שאוכל ואדרש לתרום למען המדינה ואזרחיה – אומר ״הנני״ ואתייצב. ״לא עליך המלאכה לגמור ואין אתה בן חורין להיבטל ממנה.״ דברי יעלון.

הפרשן הבכיר עמית סגל כתב בתגובה: יעלון היה רמטכל אמיץ שהעז לעמוד על שלו מול השלטון, ושילם על כך במשרתו. אבל הקריירה הפוליטית שלו היא ההוכחה שעלבונות אינם תכנית עבודה ומשאלות לב אינו תחליף להכרת המציאות. הוא נעלב מנתניהו ונעלב מגנץ ונעלב מלפיד, והיה משוכנע שהוא גם בכיר וגם בחיר.

התוצאה העגומה: התפטרות בגלל מינוי ליברמן לשר ביטחון ואז חבירה אליו לגוש; כינוי שלום עכשיו כוירוס ואז עקיפתם משמאל; מלחמה בשחיתות עם כתב אישום ברשימה; וויתור על מקום בטוח בצמרת יש עתיד עבור שתי עשיריות האחוז.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.