ביוזמת המרכז הארצי לטהרה בא”י: מקווה חדש נחנך בישוב אליאב

בישוב, שנמצא בתנופת פיתוח גדולה, לא היה מקווה עד כה מה שגרם לקושי רב לתושבים.המקווה, שנבנה לזכרה של איתנה פרידמן ע”ה יקרא ‘נהרות איתנה’

לרגל מלאות שנה לפטירתה של הגב’ איתנה פרדימן, התכנסו בני משפחתה ומוקירי זכרה, תושבי הישוב ורבני המרכז הארצי לטהרת המשפחה לטקס חנוכת המקווה בישוב הקהילתי המתפתח אליאב בדרום הארץ

היישוב הקהילתי אליאב הממוקם בחבל לכיש בדרום הארץ, מאכלס בתוכו תמהיל מיוחד של משפחות חילוניות, דתיות ומסורתיות. חרף הבדלים בין אורחי החיים של תושבי המקום, חיי הקהילה ביישוב ידועים כעשירים ותוססים עם ערכים משותפים אשר נוגעים לתרבות, יהדות וערבות הדדית. כיום, מתגוררות ביישוב משפחות רבות אשר עברו למקום בשנים האחרונות כאשר המקום נמצא בתנופת בניה וקליטה של משפחות רבות נוספות.

עם התפתחות היישוב והצורך החשוב של מבנה מקווה מפואר, התגייסו רבני ופעילי המרכז הארצי לטהרת המשפחה להקמת מקווה מפואר ביישוב. המבנה נבנה בסיועה של משפ’ גולדנהירש הנכבדה לע”נ האישה היקרה גב’ איתנה פרידמן ע”ה

באירוע השתתפו נשיא המרכז הארצי הגאון רבי מרדכי אויערבך שליט”א , יו”ר המרכז הארצי הרב חיים לוי , רבני הישוב , בני המשפחה של המנוחה וכן מאות קרובי וידידי המשפחה. בסעודת המצווה לאחר הסרת הלוט, נשא דברים הגאון רבי מרדכי אויערבך שליט”א אשר ציין את התרגשותו הרבה מהמעמד בפרט שמדובר באירוע שחל ביום השנה הראשון לפטירתה של המנוחה כאשר אין ספק שדבר זה מסיב למנוחה נחת רוח גדולה, וזאת בהיות הדבר לזכות גדולה עבור המנוחה ועבור המשפחה כולה כאשר בניית המקווה הינו הבסיס להמשך קיום הדורות בעם ישראל.

אחריו נשא דברים הרב חיים לוי יו”ר המרכז הארצי שציין כי מעמד זה מציין באופן הברור ביותר את מהות הברכה ” ברוך מציב גבול אלמנה” כאשר בניית המקווה הינו הדבר החשוב ביותר להמשך קיומו של הישוב בהתאם למסורת ישראל וזאת בפרט שכבר הודיעו לו נציגי הישוב שעצם בניית המקווה גרמה להתעוררות רוחנית גדולה מאוד במקום ומשפחות רבות הביעו את רצונם לחבור למעגל הטהרה בעם היהודי.

בהמשך האירוע נשאו דברים אבי משפחת המנוחה וכן בניה של המנוחה כאשר כולם ציינו את פועלה הרב של המנוחה והיותה פעילה מאוד בנושא טהרת המשפחה על מנת לקרב משפחות רבות לקיום מצוות טהרת המשפחה.

בסיום האירוע ציינו משפ’ גולדנהירש את הערכתם הרבה למרכז הארצי לטהרת המשפחה אשר בנו את המקווה במהירות המרבית תוך שמירה והקפדה על איכות בניה ברמה גבוהה ביותר ועיצוב חדשני ומושקע באופן מעורר התפעלות. וכך למעשה מצטרף עוד ישוב בארץ ישראל למפת הטהרה של המרכז הארצי למען טהרת המשפחה המתרחבת וגדלה בסייעתא דשמיא מרובה בכל נקודת ישוב למען נצחיותו של עם ישראל בארץ ישראל.

צילומים: קובי הר צבי
K37A5155

K37A5158

K37A5241

K37A5299

K37A5472

K37A5520

K37A5003

K37A5030

K37A5043

K37A5107

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.