ביום חמישי: רה”מ ייפגש עם הנשיא טראמפ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה”ב דונלד טראמפ ייפגשו ביום חמישי בדאבוס – כך מסרה לפני זמן קצר לשכת רה”מ

ראש הממשלה בנימין נתניהו ונשיא ארה”ב דונלד טראמפ ייפגשו ביום חמישי בדאבוס – כך מסרה לפני זמן קצר לשכת רה”מ.

מוקדם יותר, ראש הממשלה בנימין נתניהו נפרד מסגן נשיא ארה”ב מייק פנס, עם המראתו לפורום הכלכלי בדאבוס:”אנחנו נפרדים עכשיו מסגן הנשיא פנס שנתן ביטוי יוצא מן הכלל לידידות העמוקה והחמה בין ישראל לארצות הברית. אנחנו נזכור תמיד את הנאום הנפלא והמאוד מרגש שלו בכנסת, אמר נתניהו.

רה”מ אמר לעיתונאים: “אני יוצא עכשיו לדאבוס, הפורום הכלכלי החשוב בעולם. אני אקדם שם את מעמדה של ישראל, שכבר התגבש, כמעצמה טכנולוגית עולמית. זה בא לידי ביטוי בביקור בשבוע שעבר בהודו, זה יבוא לידי ביטוי גם בפגישות שלי עם ראשי מדינות וראשי חברות עסקיות מן הגדולות בעולם.

הדבר הזה מסייע לנו להרחיב את המרחב הדיפלומטי שלנו, את הקשרים הביטחוניים והכלכליים, לטובת כלכלת ישראל, אזרחי ישראל וגם לביטחון ישראל.

בין המנהיגים שאפגוש שם, יהיו גם נשיא צרפת עמנואל מקרון וקנצלרית גרמניה אנגלה מרקל. אני אומר להם שהשבועות הקרובים הם ההזדמנות האחרונה לנסות ולהכניס תיקונים אמיתיים, אמיתיים ולא קוסמטיים, להסכם הגרעין המסוכן עם איראן. בכל מקרה, עם הסכם או בלי הסכם, המדיניות שלנו היא למנוע את התחמשותו של המשטר הטרוריסטי באיראן בנשק גרעיני, דבר שיסכן אותנו, את המזרח התיכון ואת העולם כולו”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.