ביקורת על חב”ד: “מפנים עורף לאינטרסים של הציבור החרדי”

ראש הממשלה צפוי לבקר היום בכפר חב”ד. בציבור החרדי זועמים ומאשימים את חב”ד ב”בגידה באינטרסים של הציבור החרדי”. בחב”ד לא מתרגשים מהמתקפה: “זו היתה צוואתו של הרבי, לקבל כל יהודי באשר הוא”

בכפר חב”ד ממשיכים להיערך לביקורו של נתניהו הבוקר, בשעות האחרונות ניכרת במקום תנועה ערה של כוחות שיטור, והעוברים והשבים נבדקים בקפידא.

בציבור החרדי לא אהבו, בלשון המעטה, את ביקור הזה. אישי ציבור חרדים הסבירו: “זה בדיוק מה שביבי צריך עכשיו, תמונה בחברת חובשי כיפות שחורות. חב”ד נותנת לביבי מתנה על חשבון האינטרסים של הציבור החרדי”.

ח”כ חרדי בכיר איתו שוחחנו היה חריף הרבה יותר: “הצעד הזה הוא בגידה של ממש בכלל הציבור החרדי…חב”ד מעניקה חותמת כשרות למי שפגע בכל היקר והקדוש לנו, הציבור החרדי לא יסלח על זה”.

מנגד, בכפר חב”ד מסבירים כי הביקור נערך בהתאם לדרכה של החסידות, “הרבי הורה לקבל כל יהודי באשר הוא, וכך אנחנו עושים גם במקרה הזה. צר לנו שעסקנים בוחרים להסתתר תחת שם בדוי ולתקוף אותנו על רקע האמונה שלנו” אומרים שם.

6 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

 1. אכן, זו דרכה של חב”ד. ולמשל, לפני עשרות שנים הורה הרבי להביא את נשיא המדינה דאז, שז”ר, להתוועדויות וכדו’ בכפר חב”ד, אע”פ שהוא היה יו”ר הסוכנות בזמן חטיפתם של ילדי תימן, והרבי נלחם בזה עם כל הכוחות. ובכ”ז הרבי הורה שיקרבוהו ליהדות וכו’. אבל מה אהבתי? שכל החבר’ה האלה, שלא עשו מאומה לקרב יהודי לאידישקייט, פתאום מתחילים לצייץ לצווח ולצרוח. גם אם נגיד שנעשה פה טעות (לפי דבריהם) שחב”ד קיבלו כעת את נתניהו, אז מה? מה קרה פתאום?! חשבתם אולי להחמיא פעם אחת לחב”ד? אה? עשרות שנים שמוסרים את נפשם השלוחים היקרים (שה’ ישמור עליהם מכל משמר) לקרב ליבותיהם של ישראל לאבינו שבשמיים, ולא רק כמליצה.

  ג |
  הגב
 2. זו הטעיה!
  אמנם דרכה של חבד היא לקרב כל כל כל איש מישראל, יהיה מי שיהיה
  אבל, במה דברים אמורים?
  כשבא כאדם פרטי
  אבל אם הופעתו באה כאיש ציבור
  אשר רוע מעלליו ידוע ומפורסם
  מה לנו ולו?

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 3. מעניין שהפלג המחבלי הירושלמי, זה שפוסל אפילו את גדולי הדור שלו, זה שפסל אתכם, הוא זה שמנסה כעת להתקרב אליכם. כדאי לכם לחשוב למה הוא מתקרב ? מה הוא רוצה ?
  לתת ודאי שהם לא רוצים…..
  על צביעות שמעתם???

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
 4. ב”ה אנחנו לא חרדים. אנחנו דואגים לאהבת ישראל לכל יהודי. מעשיו לחוד. תמשיכו לדשדש בבוץ של שנאה. אנחנו עסוקים בלהביא את המשיח.

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב
  • רק תגלה לכולם מי הראשון שדאג להחרים את נתניהו בקדנציה הראשונה? הא?
   ומי אם לא הרבי החרים את מי שרצה למסור חלקים מארץ ישראל אה?

   שיר |
   הגב
 5. הרבי הורה לקבל כל יהודי באשר הוא, וכך אנחנו עושים גם במקרה הזה. צר לנו שעסקנים בוחרים להסתתר תחת שם בדוי ולתקוף אותנו על רקע האמונה שלנו”
  כן אבל…
  זה לא כולל ליטאים שמתנגדים למשיחיות…
  ואידך זיל…

  משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
  הגב