ביקורת רבה מכיון חכי”ם בממשלה על לפיד שמסרב לקבל את תיק האוצר

בעקבות חילופי המהלומות המילוליות בין הליכוד לבין יש עתיד, על סירובו לכהן בתפקיד השנוא של שר האוצר, ישנה ביקורת וכעס רב בקרב חברי כנסת רבים מימין ומשמאל על כך שהוא זה שניהל את סיסמת הבחירות שלו בשאלה “איפוא הכסף”?, ועתה שמציעים לו את משרד האוצר, הוא מתחמק באלגנטיות ובצניעות אפופה בצביעות.

לטענת לפיד, כניסתו למשרד האוצר עלולה להתהפך עליו למלכודת דבש. “לא ניתן להצליח במשרד האוצר אם ראש הממשלה לא מעוניין בהצלחתו של השר”. הוא אומר.

ח”כ אילן גילאון (מרצ), התייחס היום (רביעי) לכך שיאיר לפיד ראש מפלגת “יש עתיד” לא מעוניין במשרד האוצר: “תמוהה עמדתו העיקשת של יאיר לפיד. מי ששואל ‘איפה הכסף’, אך מסרב לתיק האוצר ומתעקש על תיק החוץ, אחת משתיים תקפה לגביו: או שהוא סבור שהכסף בחו”ל או שאין תוכו כברו והוא למעשה הוליך שולל את בוחריו”, אמר ח”כ אילן גילאון, והוסיף: “השאלה הנשאלת היא האם לפיד כדבריו ‘בא להיות המבוגר האחראי ולהביא את ישראל למציאות חדשה’ או להיות פרזנטור”.

בתוך כך אומרים גורמים במפלגות החרדיות כי ישנו פער גדול מאוד שהולך וגדל בין נתניהו לבין לפיד, שהאחרון דבק במשרד החוץ ולא רוצה שום תיק אחר, וזה יכול בסוף לגרום כי אחת מן השניים או שבנט יכנס לבדו עם המפלגות החרדיות, או שבנט ולפיד יהיו באופוזיציה והחרדים ומפלגת העבודה יכנסו בסוף לממשלה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.