בישראל ביתנו משנים גרסה: “הנתק עם הליכוד נמשך”

לאחר שכבר אישרו על התקדמות במגעים מול הליכוד, בישראל ביתנו עושים סיבוב פרסה ואומרים כעת שלא יהיו מוכנים לשוב לשולחן המו״מ עד שלא שלא יקבלו תשובות חיוביות על שינוי מדיניות הביטחון מול חמאס וכן בכל הנוגע לחוק הגיוס

למרות הפרסומים השונים על כך שמפלגת ישראל ביתנו, וזו של הליכוד חזרו לשולחן המשא ומתן, בקרבתו של יושב ראש המפלגה מכחישים וטוענים שהסוגיה הביטחונית תכריע.

ע”פ גורמים המקורבים להנהלת המפלגה הנתק בין הליכוד לישראל ביתנו נמשך נכון לשעות אלו, ובישראל ביתנו אומרים שלא יהיו מוכנים לשוב לשולחן המו״מ עד שלא שלא יקבלו תשובות חיוביות על שינוי מדיניות הביטחון מול חמאס וכן בכל הנוגע לחוק הגיוס.

נכון להיום נראה כי אין פריצת דרך ממשית בין המפלגות, ושעון החול להרכבת ממשלה חדשה הולך ואוזל, אם כי מתווכים בין הצדדים שנכנסו הבוקר לניסיונות גישור טוענים שעד יום ראשון צפויה התפתחות משמעותית.

בישראל ביתנו עושים סדר בחרושת השמועות סביב המו”מ הקואליציוני והם פרסמו הודעה לעיתונות על ההתפתחויות בה הבהירו כי פניהם להקמת ממשלת הימין אך סייגו את הבשורה עם תנאים.

בהודעת ישראל בתינו נמסר כי הבוקר נפגשו ח”כ עודד פורר ואלכס קושניר עם נציגי אגף התקציבים באוצר בנושא פנסיית מינימום. אנו מדגישים, כי פנסיית המינימום היא לכולם, היא לכל הגמלאים ללא יוצא מן הכלל. כל מי שמדבר על כך שישראל ביתנו מקדמת פנסיה לעולים בלבד, מגלה בורות וחוסר הבנה בסיסי משום שאי אפשר להעניק פנסיה רק לקבוצה מסוימת באוכלוסיה.
ישראל ביתנו דרשה גם לפני הבחירות, גם במהלכן וגם היום, להבטיח הכנסת מינימום לכל גמלאי בגובה 70 אחוז משכר המינימום במשק בהתאם לקריטריונים של OECD.

אנו עושים כל מאמץ להקים ממשלת ימין אמיתית ומוכנים ללכת לקראת השותפים הפוטנציאליים בכל הנושאים, מלבד חמשת הסעיפים כפי שהוצגו ע”י יו”ר המפלגה, ח״כ אביגדור ליברמן, בישיבת הסיעה.

איננו שמחים לתמוך בהצעת החוק שתאפשר את הגדלת כמות השרים בממשלה, אך אם זה מה שנדרש על מנת להקים קואליציה נעשה זאת. נתמוך גם בחוק הנורווגי כפי שמוצע על ידי נציגי הליכוד. עם זאת לא תהיה שום פשרה בחמשת המ״מים של ישראל ביתנו.

אנו כרגע עושים את כל ההכנות הדרושות להשלמת הסכם קואליציוני עם הליכוד בתקווה שנקבל תשובה חיובית על אותם חמשת הסיעיפים החיוניים עבורנו. לצערינו, עדיין אין התקדמות בשני נושאים קריטיים – גיבוש מדיניות ביטחון משותפת והסכמה בנושא חוק הגיוס.

אתמול העבירו ש״ס, דגל התורה ואגודת ישראל, כל אחת בנפרד הערות בנושא חוק הגיוס. מכלול ההערות שהועברו למעשה מרוקנות את אותו חוק מתוכן. לכן, האופציה היחידה היא לקבל את חוק הגיוס בגרסתו המקורית. עד שבשני הסעיפים הללו לא נקבל תשובה חיובית, אנו לא רואים טעם במפגש צוותי המשא ומתן.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.