בית הדין זיכה את הרב טל וקבע: לא ידון בנושאי זוגיות

בית הדין הרבני שהוקם בעקבות הסערה סביב הרב שמואל טל קבע כי הרב טל יוכל להמשיך לכהן כראש ישיבת תורת החיים, אולם לא יוכל להעניק ייעוץ בנושאי זוגיות ומשפחה, ויצטרך להתרכז בלימוד תורה

לאחר שבועות קשים שעבר על שמואל טל,  בית הדין הרבני שהוקם בעקבות הסערה סביב הרב שמואל טל קבע כי הרב טל יוכל להמשיך לכהן כראש ישיבת תורת החיים, אולם לא יוכל להעניק ייעוץ בנושאי זוגיות ומשפחה, ויצטרך להתרכז בלימוד תורה

בית הדין המיוחד קרא לציבור שלא להתייחס יותר לשמועות ולהדבק לאמת ורק לאמת.

בית הדין המיוחד כתב: חלק גדול מן השומעת שהופצו בעניין טיב הקשר בין הרב טל ובין הגברת מ, נתגלו כחסרות כל בסיס ממה שעלה בידנו לברר בין מתוך העדויות ובין מתוך החומר שבמחשב ומכל ההתכתבויות הנ”ל, עולה בבירור כי מעולם לא נגע הרב טל ואף לא באצבע קטנה באשה מלבד אשתו, ואף לא עלתה טענה כזו.”

עוד הוסיף בית הדין: כיוון שזה עשרות שנים שהרב טל מרביץ תורה ביראת שמיים ברבים והקים במו ידיו מערכת מפוארת של מוסדות תורה וחינוך, והקב”ה חנן אותו בכישרונות עצומים, וזכה להעמיד תלמידים רביםביניהם תלמידי חכמים ומופלגים, מורי הוראה ומרביצי תורה בישראל, זכותו להמשיך בעבודת הקודש להגדיל תורה ולהאדירה ולהמשיך בהרבצת התורה מכורח תפקידו בראשות הישיבה והקהילה וכמייסדיה”

הרב שמואל טל  התייחס להתרחשויות ואמר:”ראשית אני רוצה להודות לקב”ה שהוציא את האמת לאור ושנתן לי בחסדיו כוחות לעמוד בכל התקופה הכל כך קשה שעברנו. בטחנו בה’ והאמנו בחסדו ובטובו ובכך שסופה של האמת להתגלות. תודה לאשתי האהובה והיקרה שיחד עברנו את כל התקופה הנוראה הזאת וחיזקנו זה את זו בימי מבחן אלה. תודה למשפחתי האהובה שכל כך תמכה ולתלמידי וידידיי האהובים והיקרים על תמיכתם והרעפת אהבתם. התקופה הזו פגעה לא רק בי ובמשפחתי אלא בכל תלמידי המוסדות ובוגריה.

אני מודה לבית הדין המיוחד שעל אף הלחצים שהופעלו עליו, פעל ביושרה תורנית ומקצועית והשקיע זמן רב מאד ומאמצים רבים בבירור האמת. אני מודה גם לרבנים שחיזקו את בית הדין.”

עוד הוסיף הרב: “כעת משהגיע בית הדין המיוחד למסקנה ברורה כי אני יכול להמשיך בהנהגת מוסדות “תורת החיים” אני קורא לכולם להמנע מרכילויות ולשון הרע והוצאות שם רע, ולתת לי, למשפחתי ולתלמידי לאחות את הקרעים ולהתמקד בלימודה של תורה ובחיזוק המוסדות, ונשתדל כולנו בע”ה להרבות אהבה ואחוה ושלום ורעות”.

בעבר נחשף בכאן 11 שהרב שמואל טל חשוד שקיים קשר לא ראוי עם אישה נשואה ולטענתה גרם לה להתגרש. לאחר שהתלוננה הסכים הרב לשלם לה פיצויים על סך חצי מיליון שקלים, אבל שילם סכום זעיר ממנו עד כה.

 

 

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. דין אמת

    ..ברוך השם האמת יצאה לאור..אחרי פסק דין של הגאון האדיר רב אשר וויס שליט”א..ושמחה גדולה לכולם.שבכך נסתם פה המקטרג.שמואל אליהו הבור ועם הארץ. שלא מגיע הוא.וחבר מרעיו הבטלנים.מפורום קלקלה..לקרסוליו של הגאון הרב שמואל טל.. לא בתורה.ולא ביראת שמים.ולא במידות טובות..מוטב לשמואל אליהו לטפל בהכשלת הרבים שלו בצפת..ואכמ”ל..ובהסתה נגד ערבים.לעקור עצים.וכו וכו..עסקן זוטר בציבור הדתי..ואלמלא אביו..לא היה מתמנה לרב בצפת..ולא עושה כלום..רק בפוליטיקה והסתה כל היום…הרב טל ימשיך להרביץ תורה לאלפים..ואילו שמואל אליהו..ימשיך לחפש עיסוקים.וראיונות בכלי התקשורת..

    שלמה מזרחי |
    הגב