בית הדין קנס את טיב טעם ב-260 אלף ש”ח בשל העסקה בשבת

בנוסף, בית הדין השית על טיב טעם התחייבות כספית של 300 אלף שקל שתופעל אם החברה תעבור עבירות של העסקת עובדים בשבת בשלוש השנים הקרובות

השופט צבי פרנקל מבית הדין האזורי לעבודה בבאר שבע קנס את רשת טיב טעם ב-260 אלף שקל בשל העסקת עובדים בשבת. הרשת הורשעה ב-6 בפברואר וגזר הדין ניתן לאחרונה ופורסם היום (ב’) ע”י משרד הכלכלה.

מביקורת שערכו מפקחי אגף האכיפה במחוז דרום שבמשרד הכלכלה (קאדרי גסאן ואברהים אבו מסעדי), נמצא כי “טיב טעם העסיקה עובדים ביום המנוחה השבועי שלהם”, לשון הודעת משרד הכלכלה. המשרד הגיש כתב אישום נגד הרשת בגין העסקת 12 עובדים ב-31 מועדים שונים ביום המנוחה שלהם וזאת בניגוד להוראות חוק שעות עבודה ומנוחה.

בנוסף, בית הדין השית על טיב טעם התחייבות כספית של 300 אלף שקל שתופעל אם החברה תעבור עבירות של העסקת עובדים בשבת בשלוש השנים הקרובות. השופט פרנקל קבע בהתייחס לשאלת גובה ההתחייבות הכספית כי הנסיבות בתיק מטים את הכף לחובתה של חברת טיב טעם וזאת לאור העובדה שהעבירה בוצעה במסגרת משלח ידה ומתוך שיקולים כלכליים ולאור העובדה שכבר עברה בעבר עבירות אלו ונקנסה בגינן. כמו כן, קבע ביה”ד כי כל תאריך שבו מעסיק העביד עובד ביום המנוחה השבועי שלו, מהווה אירוע נפרד ואין לראות בכלל המועדים כעבירה אחת כפי שטענה הנאשמת.

“משרד הכלכלה יעמוד על כך שכל מי שנמצא מבצע עבירות ייענש בהתאם”, מסר עו”ד יובל אברהם, ממונה בתביעה במשרד הכלכלה. “מעסיקים שיפרו זכויות עובדים באופן חמור או שיטתי, צפויים לאכיפה מוגברת ולענישה משמעותית והולמת, כדי להבטיח כי עובדים לא ינוצלו וחוקי עבודה שבתחום סמכותנו לא יופרו”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.