בית הכנסת של האד’ מקליוולנד הוצף (תמונות)

ברעננה, ההצפות הגיעו לבית הכנסת של האדמו”ר מקליוולנד שם חילצו את ספרי התורה, אך מאות זוגות תפילין ניזוקו כתוצאה מההצפה בבית כנסת. { רעננה מוצפת}

השרון תחת הצפות: בשרון זועמים לאחר שהגשם הרב שירד באיזור גרם להפסקות חשמל ולהצפות – שמשבשות את חייהם של עשרות אלפי תושבים. “אנחנו במצב של מלחמה”, אומרים בשיחה עם חדשות 2 Online, “צריך להקים ועדת חקירה על מה שקרה כאן בימים האחרונים”.

 

ברעננה, ההצפות הגיעו לבית הכנסת של האדמו”ר מקליוולנד שם חילצו את ספרי התורה, אך מאות זוגות תפילין ניזוקו כתוצאה מההצפה בבית כנסת.

הצפות  בהרצליה, היום (דוברות כיבוי והצלה)

ראש עיריית רעננה זאב בילסקי  יצא  הבוקר לרחובות בכדי לסייע לכוון את התנועה בעקבות פקקי התנועה שנוצרו. “זה התחיל עם שני פיגועים ברעננה ועבר לפיגוע של חברת החשמל. ברעננה חברת החשמל לא עשו את הגיזום שרק הם יכולים לעשות מתחת לקווי המתח הגבוה. צריך לבדוק מה קרה כאן במשך יותר מ-70 שעות כשלאנשים לא היה חשמל”.

ראש עיריית כפר סבא יהודה בן חמו סיפר: “אנחנו נמצאים במצב של שיטפונות מאוד גדולים. אנחנו מקווים שהרגיעה בגשמים תאפשר לנו להגיע לבתים ולטפל בכולם. מחדל החשמל כבר מאחורינו ועכשיו צריך להתמודד ההצפות. אנחנו נערכים בכל חורף אבל אי אפשר להיערך לשבר ענן כזה גדול, עשרות מילימטר ירדו בתוך דקות”.

ראש עיריית הרצליה משה פדלון מתח ביקורת חריפה על חברת החשמל “זו אנרכיה, ביזיון ברמה הלאומית. תחנת הרכבת נסגרה ושוב יש הפסקות חשמל בכל רחבי העיר”. גם פדלון יצא הבוקר לשטח והחל לסייע במאמצי החילוץ של התושבים שנתקעו. “לקחתי עכשיו אישה עם תינוקת, הובלנו אותה לבית ההורים, אלה מחזות קורעי לב בעיר”.

הצפות ברעננה (חדשות 24/7)

“אני מקבל טלפונים מקשישים, אנשים בלי חמצן, בני 90 לבד בבית. הם זועקים ואנחנו בוכים יחד איתם ומסייעים להם. עשרות צוותי רווחה נמצאים בשטח, אני צופה שנגיע ללילה רביעי ללא חשמל”, הוסיף פדלון. “צריכה לקום ועדת חקירה ממלכתית ולא ועדת בדיקה שיאכלו שם בורקסים וישתו מיץ לימון”.

“אנחנו במלחמה” (חדשות 24/7)
שעות ספורות לאחר ששב החשמל הבוקר שוב הסערה היכתה באזור השרון, גרם לפגיעה במספר קווי מתח גבוה – דבר שגרם לניתוקם מחדש של כ-15 אלף בתים מהזרם.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.