בכולנו מגיבים למשבר: “אנו ערוכים לבחירות”

לאחר שתיקה רועמת בכיר במפלגת כולנו מגיב לראשונה לסערת התאגיד ולמשבר הקואליציוני שמאיים לפרק את הקואליציה. נתניהו נחת בסין משם ינהל את המשבר הקואליציוני.

לאחר שתיקה רועמת בכיר במפלגת כולנו מגיב לראשונה לסערת התאגיד ולמשבר הקואליציוני שמאיים לפרק את הקואליציה.

קבלת פנים חמה בסין. כבוד גדול לישראל!Warm welcome in China. A great honor for Israel!????(וידאו: איתי בית און, לע״מ)

‎Posted by ‎Benjamin Netanyahu – בנימין נתניהו‎ on‎ ראשון 19 מרץ 2017

שר הכלכלה אלי כהן מכולנו, הגיב בשיחה עם ynet לעימות בין כחלון לנתניהו על סוגיית התאגיד -“הציבור מאס בהתעסקות בסוגיית השידור הציבורי והתאגיד, ומעוניין בהמשך קידום הנושאים המרכזיים בתחום המדיני והכלכלי העומדים על הפרק. כל הליכה לבחירות על נושא זה אינה נכונה עבור מדינת ישראל”, אמר השר אלי כהן.

כהן מסביר עוד כי”כולנו הייתה עסוקה בשנתיים האחרונות בעשייה לטובת הציבור, וככל שייגזר עלינו ללכת בבחירות, כולנו ערוכה לכך”.
כהן התייחס למסע לסין ואמר כי “הביקור בסין, בוועידת החדשנות, הוא חשוב לכלכלה הישראלית להשגת היעד המרכזי של משרד הכלכלה – חציית רף 100 מיליארד דולר של יצוא, העומד כיום על כ-92 מיליארד דולר”.

מוקדם יותר הבהיר ראש הממשלה עם נסיעתו לסין כי לא יהסס ללכת לבחירות, “ממשלה מתקיימת על סמך הסכמים קואליציונים. בהסכם הקואליציוני נקבע במפורש שכל המפלגות מחויבות להחלטות של הליכוד, שלנו, בנושאי התקשורת, לרבות סגירת התאגיד. האירוע היחידי היה סביב שאלת התקציב”.

נתניהו סיפר על פגישתו עם ראשי רשות השידור, “בישיבה עם עובדי רשות השידור, ואני חייב להגיד לכם ישיבה מרגשת, קורעת לב, התברר לי שאין שום בעיה תקציבית. קודם כל, התקציב של רשות השידור: ההוצאות בפועל שלהם בשנה הזאת פחותות מהתקציב המיועד של התאגיד והם גם מוכנים להתייעל עוד ולהבטיח שכך יהיה. ולכן האגרה בוטלה, אין בעיה תקציבית – בשביל מה צריך את התאגיד הזה? לשלוח מאות משפחות הביתה ערב פסח, בשביל מה? לכן לא יכול להיות מצב שאנחנו בליכוד עם 30 מנדטים מכבדים את כל הסעיפים הקואליציונים של מפלגות קטנות, גם בנושאים שאנחנו לא מסכימים כמו מס על דירה שלישית שכל הליכוד התנגד לו אבל כיבדנו את זה כי יש הסכמים, וכשבאים הסעיפים שלנו, שהם חשובים לליכוד ולי, את זה לא מכבדים. זה לא מקובל עלינו.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.