בכירים ב”הבית היהודי” מתייחסים להתקפות כלפיהם ואומרים “הכדור בידי נתניהו, אבל בשום אופן לא נהיה חיית המחמד שלו”.

אחד מבכירי מפלגת הבית היהודי מגיב לתוקפים את מפלגתו בראיון לערוץ 7 הבוקר:
“מאז הבחירות הליכוד דוחק אותנו ומדיר אותנו. תחילה היו אלה ההתקפות ההרסניות כלפי הרבנים שלנו ואחר כך התנהלותו של נתניהו והניסיון להשפיל אותנו. לא בכדי הוא העדיף להיפגש עם ציפי לבני, שלי יחימוביץ’ וזהבה גלאון לפני הבית היהודי”.

כשנשאל האם לדעתו ניתן ליישר ההדורים ביניהם השיב כי להערכתו אם רק נתניהו ירצה הוא יוכל בתוך יממה בלבד לסכם על ישיבה בממשלה, וזה רק אם יתחיל להתייחס לציונות הדתית באופן רציני”.

על חבירתם ללפיד הוא אומר כי “נתניהו במעשיו גרם להיווצרות הברית ביניהם ללפיד. בסוגיית ארץ ישראל השלימה הוא אמר כי לפיד דווקא תומך בבית היהודי, “לפיד עצמו משמיע דעות ימניות מפתיעות – הוא מתנגד לירידה מהגולן ולחלוקת ירושלים – אלה עמדות יותר ימניות מנתניהו”. לולא התיאום שלנו עם לפיד, נתניהו היה מקים ממשלת שמאל עם התנועה, קדימה, לפיד וחרדים”.

עוד אמר בענין יחסם של החרדים למפלגתם: “במהלך הבחירות ואחריהן רואים החרדים את הציבור הד”ל כמו גויים או כעמלק. ש”ס היא זו שבנתה והמיטה את אוסלו, היא הקפיאה הבנייה ביהודה ושומרון, כל מינוי דייני מאנשי הדתי לאומי הם מיד מטרפדים.

בראיון לוואלה! חדשות הוא אומר: ” נתניהו ממשיך לבוז לציונות הדתית ולקחת אותנו כמובנים מאליהם”.
“הליכוד עוד לא הבין שנגמרו הימים שבהם אפשר היה לרמוס את הציונות הדתית”, אמר הבכיר, “הפסקנו להיות עבד נרצע שלהם. במהלך קמפיין הבחירות נתניהו השתלח בכיפות הסרוגות, ברבנים ובחברי הכנסת וכעת הוא מנסה להתחזות לידיד אמת. הוא העדיף להיפגש קודם עם לבני, לפיד וגלאון ורק אחר כך בקושי טרח לפנות אלינו. ככה לא מנהלים משא ומתן”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.