בכירים בקואליציה טוענים: “נתניהו ירד מהגדר – פועל למנוע בחירות”

בשאר מפלגות הקואליציה טוענים כי כרגע המשבר חי ונושם, ואין פתרון יצירתי שיסיים אותו

לאחר שבועיים קשים בהם הדיבורים בכנסת ישראל ובגופי התקשורת עוסקים רק בבחירות, כעת ישנה התקפלות מסוימת מצידה של הקואליציה.

ע”פ דיווח בתקשורת הכללית נתניהו החליט שהוא לא רוצה לגרור את העם למערכת בחירות נוספת, ומנסה בשלב זה למנוע אותן. אך מתעקש שאם המשבר יסתיים אף אחת מסיעות הקואליציה לא תפרוש עד תום הקדנציה הנוכחית, דהיינו אוקטובר 2019.

בשאר מפלגות הקואליציה טוענים כי כרגע המשבר חי ונושם, ואין פתרון יצירתי שיסיים אותו, אם כי כל העת עולים רעיונות וניסיונות של חכי”ם וראשי מפלגות “כרגע הכל תקוע, אין כלום ואנחנו מאמינים שזה ישאר ככה לפחות עד מוצ”ש”.

המודיע” הביא הבוקר (חמישי) בהרחבה בעמוד הראשון את דבריו של סגן שר הבריאות יעקב ליצמן שאומר: “לצערנו לא הוגשה הצעה חדשה שיש בה כדי להסדיר מעמד בני הישיבות”.

רק במהלך היממה האחרונה נשמעו דיבורים על טיוטה שהוגשה על ידי שרת המשפטים איילת שקד ליועץ המשפטי לממשלה, על פי ההצעה יוסדר מעמדם של בני הישיבות באמצעות התחייבות לעמידה במכסות. באם לא יעמדו בהתחייבות – יבוטל החוק אוטומטית. עתה נראה שסגן שר הבריאות בהוראת רבותיו מסרב לקבל את ההצעה המדוברת.

גורמים חרדים בקואליציה האשימו מוקדם יותר את רה”מ כי אינו עושה מספיק על מנת לפתור את משבר הגיוס, מכיוון שהוא מעוניין בבחירות.

“עשרה ימים זה באוויר, ומה שאנחנו מקבלים זה דף עם נקודות ועקרונות ואין אפילו נוסח של חוק שאיתו ניתן להתקדם”, אמר אחד מבכירי החרדים בכנסת לערוץ 10 ורמז על חקירות רה”מ, “כנראה שנתניהו לא רוצה לסיים את המשבר בגלל סיבות אישיות”.

בהארץ פורסם כי יו”ר ש”ס דרעי מציע מתווה שיאפשר את העברת החוק עוד במושב הקיץ במטרה לבחון אם ראש הממשלה מוביל לבחירות. גם השר בנט שותף ליוזמה

ח”כ גפני אמר היום כי אפשר לפתור את המשבר בקלות,”זה בלתי פתיר? אני בעשר דקות פותר את הבעיה”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.