בלחץ ליברמן: חוק עונש מוות למחבלים יעלה להצבעה

שבוע לאחר שנדחה ולאחר לחץ כבד מצד ליברמן: חוק עונש מוות למחבלים אושר בפורום ראשי הקואליציה ויעלה להצבעה בכנסת

שבוע לאחר שנדחה ולאחר לחץ כבד מצד ליברמן: חוק עונש מוות למחבלים אושר בפורום ראשי הקואליציה ויעלה להצבעה בכנסת

בעקבות דרישת שר הביטחון, פורום ראשי מפלגות הקואליציה אישר באופן חסר תקדים את הצעת חוק עונש מוות למחבלים של ישראל ביתנו והורה להביא את הצעת החוק להצבעה בקריאה טרומית בכנסת

יו״ר סיעת ישראל ביתנו ח״כ רוברט אילטוב: ״היום הוא יום היסטורי בתולדות מדינת ישראל. לאחר שנים שמפלגת ישראל ביתנו מקדמת את הצעת חוק עונש מוות למחבלים ולאחר שנדחתה ע״י הכנסת והממשלה, היום סוף סוף הצעת חוק עונש מוות למחבלים אושרה בפורום ראשי הקואליציה״.

״החקיקה צריכה להיות פשוטה מאוד וברורה מאוד – מחבל שמגיע במטרה לרצוח אזרחים חפים מפשע, דינו מוות. אין יותר תנאי כליאה נוחים בכלא, אין יותר תמונות צהלה של רוצחים, אין יותר תארים אקדמיים. המשפחות השכולות, שיקיריהן נרצחו בידי בני עוולה, מתמודדות יום יום ושעה שעה עם הכאב והצער הקשה מנשוא, בזמן שהמחבלים נהנים מתנאים נוחים בבתי הסוהר. עבור המשפחות השכולות, מדובר פה בתיקון עוול היסטורי״.

״אני מברך על אישור החוק החשוב הזה ואני מקווה שבקרוב הוא יכנס באופן סופי לספר החוקים של מדינת ישראל. אני מצפה מכל חברי הכנסת להצביע בעד החוק, זה לא עניין של ימין או שמאל, זה עניין של צדק״.

יו״ר ישראל ביתנו שר הביטחון אביגדור ליברמן: “הרצח של סמל רון יצחק קוקיא ז”ל מוכיח שוב את הצורך בהנהגת חוק עונש מוות למחבלים. עונש מוות למחבלים יהיה כלי הרתעתי משמעותי. אסור לנו לאפשר שמחבלים יידעו שאחרי רצח שביצעו, הם יישבו בבית הסוהר, ייהנו מתנאים כאלו ואחרים ואולי ישתחררו בעתיד. המאבק שלנו בהם חייב להיות נחוש מאוד”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.