בלי לצאת מהבית: איך הופכים את העסק הביתי לנח?

ניתן לראות כיום יותר בעלי מקצועות חופשיים שבוחרים לפתוח עסק עצמאי שממוקם לפחות בשלביו הראשונים מהבית, ובכך מאפשר חסכון בעלויות אחזקת משרד נפרד. יתרה מכך, רבים מהעובדים השכירים נדרשים או בוחרים לעיתים קרובות לעבוד מהבית וזקוקים למקום עבודה נוח. אם כן, על מה צריך לשים דגש?

מאמר מאת אסף טייכמן, סמנכ”ל רהיטי דורון

יותר ויותר נשים בוחרות לעבוד מהבית, הן לומדות לעמוד בלוח זמנים מסודר למרות העשייה הביתית, כמו בישול, קיפול כביסה וקבלת הילדים מהגן או מבית הספר. חשיבות סידור חדר העבודה כמשרד עוזר לנו במקצת לדמות את העבודה מהבית ליציאה החוצה. כמה טיפים שיעזרו לכן לשדרג את חדר העבודה מהבית ולהרגיש במשרד.

אפיון צרכים – חשוב להתחיל בהגדרת המיקום ומהם הצרכים מחדר העבודה המתוכנן. לאפיין את הפעילות הנדרשת בחדר העבודה, האם מדובר בפעילות הכוללת קבלת קהל, כמה אנשים עתידים לעבוד בחדר,  אופי העבודה, משך שעות העבודה והישיבה ועוד.

מיקום השולחן – מיקום שולחן העבודה רצוי שיפנה מול דלת הכניסה לחדר. מיקום זה הוא מרכזי ומאפשר גישה נוחה וראייה של כל מי שנכנס לחדר. אם החדר אמור לקבל לקוחות, זה אומר שצריך למקם את השולחן במרכז החדר (גם אם אחד הצדדים צמוד לקיר)  ולאפשר ישיבת לקוחות נוחה מצד שני של השולחן. יש לבחון בסידור החדר האם צריך לאבזר גם בפינת אירוח ליד שולחן העבודה.

מיקסום החלל – בעיצוב משרד ביתי יש למקסם את החלל בצורה אופטימאלית ביחס לשימוש בחדר ולריהוט הנדרש בו. רצוי לבחור בריהוט מודולארי שיאפשר שינוי עתידי בהתאם לצרכים ויאפשר את הגמישות הנדרשת, לתכנן את מקומות האחסון הנדרשים תוך שימוש בכוורות רצפתיות או כוורות תלויות ולאפשר מקום אחסון גלוי ומקום אחסון סגור בהתאם לצרכים.

צבעוניות – צבעוניות החדר מומלצת לבחירה בגוונים בהירים היוצרים נראות גדולה יותר לחלל, אוורירית וקלילה וגם תורמת ליצירת אווירה רגועה ונינוחה.

רהיטי דורון – שולחן ומדפים

הפרדת המשרד מהבית – בהתאם לצרכי המשרד בבית יש לנסות ליצור הפרדה ברורה למשרד משאר חלקי הבית כדי להימנע מהסחות דעת ולשמור על הפרדה ברורה שכשאתם במשרד – אתם בעבודה.

שימוש בתאורה – תאורה היא מרכיב חשוב ביותר בעיצוב חלל עבודה, שימוש במתקני תאורה מעוצבים ושילוב תאורה טבעית הוא משחק חשוב התורם לעיצוב באווירת החדר וכן חשיבות ליצירתיות ורעננות לאורך זמן, תורם לריכוז ומגביר תפוקה. השתמשו כדבר ראשון במשאב הבסיסי שעומד לרשותכם שהינו האור הטבעי הבוקע מחלונות הבית. לא עוד פלורסנט קר ומדכא, אלא אור שמש מלא בשמחה שיקל על הריכוז.

הוסיפו סטייל – חשוב שחדר העבודה יהיה אסתטי ומטופח ומזמין לשהייה, שיהיה יותר חשק לשבת ולעבוד בו. עם זאת, לא כדאי להעמיס על העיצוב בכדי לא לפגום בריכוז וביכולת העבודה. כמו כן, יש לקחת בחשבון כמובן את פרמטר גודל החלל ומיקומו- האם מדובר בחדר עבודה נפרד, או בפינת עבודה שהינה חלק מחלל אחר. את הטאץ´ האישי אפשר לתת באבזור למיניו כמו: שעון מעוצב, מתקני מנהלים על השולחן וכדו´. ניתן גם לשלב מראות, חיפויי עץ וטפטים כל עוד הם מגדירים את החלל בצורה טובה.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.