במגרשי רכבים: הכירו את המכבסות להלבנת כספים

משטרת ישראל פועלת כנגד בעלי מגרשים העוסקים בסחר של רכבים ללא אישורים כדין. עסקים לא חוקיים אלה משמשים לעיתים כ”מכבסות” להלבנת כספים שמגיע מפעילות עבריינית של ארוני פשיעה. במגרשים לא חוקיים אלו אין פיקוח ופעמים רבות רכבים שהורדו מהכביש נמכרים מחדש ומהווים סכנה לציבור

משטרת ישראל פועלת כנגד בעלי מגרשים העוסקים בסחר של רכבים ללא אישורים כדין. עסקים לא חוקיים אלה משמשים לעיתים כ”מכבסות” להלבנת כספים שמגיע מפעילות עבריינית של ארוני פשיעה. במגרשים לא חוקיים אלו אין פיקוח ופעמים רבות רכבים שהורדו מהכביש נמכרים מחדש ומהווים סכנה לציבור.

היום ( 29.1.19) התקיימה פעילות אכיפה משולבת כנגד 2 מגרשים לסחר ברכבים בכפר מג’ד אל כרום שפעלו ללא רישיון עסק והיתרים כחוק, הוקמו על קרקע חקלאית ציבורית וקיים נגדם צו הריסה שיפוטי .

הפעילות הובלה ע”י משטרת ישראל ומתפ”א בשילוב הגופים הבאים:
▪פרקליטות מחוז חיפה (אזרחי).
▪ מנהל תנועה במשרד התחבורה.
▪המשטרה הירוקה.
▪המשרד לאיכות הסביבה.
▪היחידה הארצית לאכיפת דיני תכנון ובניה.
▪חברת חשמל.
▪מס הכנסה.

כוחות משטרה יחד עם גורמי האכיפה השונים פשטו על שני מגרשים ששימשו לסחר ברכבים ותפסו במקום מסמכים שונים והמחאות שהובילו לפתיחת חקירה ע”י רשויות המס בנוסף לחקירת משטרה בגין ניהול עסק ללא רישיון וחשד לעבירות מרמה גם משרד התחבורה פתח בחקירה כנגד בעלי העסקים וישקלו להטיל עיצומים כספיים כמו גם שלילת רישיון הסחר.

גם ביום חמישי ( 24.1.19) האחרון התקיימה פעילות דומה בהובלת משטרת ישראל כנגד מגרש לסחר ברכבים בכפר כאבול, שהוקם על קרקע חקלאית, פעל ללא רישיון עסק והיתרים כחוק ואשר קיים נגדו צו הריסה מנהלי.

כוחות המשטרה, יחד עם גורמי האכיפה השונים תפסו במקום מסמכים, סכום כסף גדול ומספר כלי רכב שעלה חשד כי בוצעו בהם זיופים. בסיום הפעילות המבצעית משרד התחבורה פתח בחקירה וישקול להטיל עיצומים כספיים על בעלי העסק כמו גם שלילת רישיון הסחר. מס הכנסה שפעל במקום פתח גם הוא בחקירה. היחידה הארצית לאכיפת דיני תכנון ובניה, ביצעו חקירה של מפעיל העסק והוא קיבל מכתב אזהרה כי במידה והמגרש לא ייהרס, יוטל עליו קנס מנהלי של 600,000 ש”ח.

בהמשך כל חומרי החקירה יועברו לתובעת הרישוי מטעם המשטרה אשר תשקול להגיש כתבי אישום בגין ניהול עסק ללא רישיון, והוצאת צוי סגירה שיפוטים שימנעו הקמת המקומות מחדש.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.