במטה החרדי בליכוד קוראים להצביע לדודי אמסלם

במטה החרדי בליכוד יוצאים בחריפות נגד חיים כץ המתמודד לתפקיד יו”ר המרכז הבא של המפלגה וטוענים כי הוא בכלל שייך לשמאל. יו”ר המטה החרדי, יעקב וידר ממליץ להצביע עבור דודי אמסלם. {פריימריז בליכוד}

התפתחות בבחירות ליו”ר מרכז הליכוד – חבר נשיאות הליכוד ויו”ר המטה החרדי יעקב וידר תוקף את השר חיים כץ, מזהיר שבחירתו לתפקיד, תביא להפיכתה של הליכוד “לסניף של מפלגת העבודה”. במטה החרדי בליכוד פועלים למען כך שכל החרדים בליכוד ואנשי ארץ ישראל במפלגה, יתמכו ביו”ר וועדת הפנים חה”כ דודי אמסלם על מנת שלא לאפשר לשר חיים כץ לנצח.

יצויין כי קרוב למחצית מחברי המרכז הינם חובשי כיפה, מתוכם למעלה ממאה חמישים חברי מרכז חרדים בעלי זכות הצבעה. תמיכה זו תביא חיזוק למועמדותו של ח”כ דודי אמסלם בקרב אנשי ארץ ישראל בתנועה, שהינו זרם מרכזי במפלגה ושעד לרגע זה אין מועמד שנתפס כמוביל בה.

בעוד שבועיים יתקיימו בחירות ליו”ר מרכז הליכוד, תפקיד שהתפנה עקב מעברו של דני דנון לכהן כשגריר ישראל באו”ם. תפקיד שחשיבתו הפנימית במפלגת השלטון גדולה מאוד עקב הקשר למרכזי הכוח שבה, וגם עקב כך שיו”ר המרכז משמש גם כיו”ר וועדת חוקה, זו הקובעת על שינויים בחוקת התנועה, שיטת הבחירות הפנימיות בה, וכינוסי ישיבות המרכז.

בתגובה אומר יו”ר המטה החרדי יעקב וידר: “כחבר נשיאות נחשפתי לרמת הכוח שבתפקיד היו”ר והיכולת לקדם בו את הערכים החשובים לנו. לחרדים ולאנשי ארץ ישראל בתנועה – השפעה גבוהה מאוד, ונעמול על מנת שיפנו מזמנם ויבואו ביום הבחירות לתמוך בח”כ אמסלם ולמנוע את בחירתו של איש שמאל לראש המרכז.”

 

וידר - פריימריז ליכוד

בפוסט שפירסם בפייסבוק כתב וידר כי “אחד המתמודדים הוא השר חיים כץ, שכידוע נבחר לכנסת בפעם הראשונה מטעם מפלגת השמאל ‘עם אחד’ של עמיר פרץ ורפיק חאג’-יחיא. בהמשך הוא פקד לליכוד אלפי עובדים, שלרובם אין דבר וחצי דבר עם הליכוד, וכך הצליח להשתחל לרשימת הליכוד לכנסת”.

לדבריו, “הליכוד היא תנועה לאומית וליברלית, וכשחיים כץ מצהיר ששלי יחימוביץ היא שותפה שלו לדרך ושהוא שמאל כלכלי גאה – הוא מוכיח שבחירתו לתפקיד יו”ר מרכז הליכוד עלולה לגרום לתנועה נזק בלתי הפיך ולהפוך את הליכוד לסניף של מפלגת העבודה”.

וידר טוען כי “חיים כץ הוא שמאל. ולכן, כדי לשמור על זהות המפלגה ומתוך נאמנות לעקרונותיה – אני מתנגד לבחירתו. ישנם מועמדים ראויים נוספים, שנאמנים לערכי התנועה ומייצגים אותם בכבוד, אבל יו”ר ועדת הפנים של הכנסת, ח”כ דודי אמסלם, הוא האיש שיכול לנצח את חיים כץ ולהציל את התנועה שלנו מהשתלטות עוינת”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.