במערכת הפוליטית מגיבים: “אדמו”ר השואה”

כמה דקות לאחר היוודע דבר פטירתו של האדמו”ר מקאליב, במערכת הפוליטית מיהרו לשגר הודעות אבל. 

כמה דקות לאחר היוודע דבר פטירתו של האדמו”ר מקאליב, במערכת הפוליטית מיהרו לשגר הודעות אבל.

נשיא המדינה ראובן (רובי) ריבלין התייחס לפטירתו של האדמו”ר מקאליב זצ”ל ואמר: “קיבלתי בצער רב את הבשורה על פטירת האדמו”ר מקאליב זצ”ל, “אדמו”ר השואה”, שסבל עינויים קשים בהיותו אסיר באושוויץ והקדיש את חייו לזכרון הנספים מתוך אהבת ישראל אמתית”.

האדמו”ר העלה על נס את גבורת האמונה של היהודים בשואה ועמד על חובתנו לעשות הכל כדי לזכור את הנספים. מפעלי הזיכרון שלו עומדים לנגד ענינו במיוחד בימים אלה בהם אנו שבים ומתחייבים לזכור ולא לשכוח. תנחומיי למשפחתו ולתלמידיו הרבים. יהי זכרו ברוך.

משס נמסר: “תנועת ש״ס ובראשה מרנן ורבנן מועצת חכמי התורה בראשות מרן ראש הישיבה חכם שלום כהן שליט״א, יו״ר התנועה הרב אריה דרעי, נציגיה ופעיליה, מבכים מרה את הסתלקותו של זקן האדמו״רים, אוד מוצל מאש שהניף את דגל זכרון קדושי השואה הי”ד, בעל אהבת ישראל יוקדת אשר הרים את קרנה של תורה לאלפי עמך בית ישראל ומסר נפשו בייסורי גוף ונפש למען החינוך הטהור

כ״ק האדמו״ר רבי מנחם מנדל מקאליב זצוק״ל מייסד ומחולל מפעל “בר בי רב דחד יומא” שפעל בכל רחבי הארץ במסגרת “יום שכולו תורה” ובו רצף של שיעורים ודרשות עבור הציבור הרחב בערי השדה. מפעל יקר זה זכה לחביבותו של מרן רבנו עובדיה יוסף זצוק”ל, אשר אימץ אותו והורה לקיימו ע”י תנועת “אל המעיין” ביומא דפגרא וביום העצמאות, ועד היום אלפים ורבבות מבני עדות המזרח זוכים בימים אלו לשהות בעולמה של תורה.

האדמו”ר זצ”ל עמד בקשרי ידידות עמוקים עם מרן זצ”ל שחיבבו עד מאד, והדבר ניכר היטב בהשתתפותו של האדמו”ר זצ”ל בכנסים הגדולים של התנועה ב”יד אליהו” ובמקומות נוספים, בהם השמיע האדמו”ר דברים חוצבי להבות וחתם בקריאת “שמע ישראל” שהרטיטה לבבות.

מועצת חכמי התורה ותנועת ש״ס אבלים יחד עם כל בית ישראל על האבדן הגדול לעולם התורה והחסידות ולכלל עם ישראל וה׳ ירפא את שבר עמו אכי״ר.

השרה גמליאל ספדה לרבי מנחם מנדל טאוב, האדמו”ר מקאליב: “עם ישראל כולו מרכין ראש על פטירתו של רבי מנחם מנדל טאוב זצ”ל האדמו”ר מקאליב, אוד מוצל מאש שהקדיש את חייו, תורתו וחסידותו להנצחת זכרון השואה. איבדנו היום מנהיג גדול ומחנך דגול, שהיה דוגמא ומופת לכולנו בגבורה ובתקומה אישית ולאומית, שאחרי ששכל את משפחתו בשואה עלה ארצה, קם והקים מפעלות תורה וזיכרון מעוררי כבוד. חבל על דאבדין ולא משתכחין, יהי זכרו ברוך”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.