במקום הראשון בחובות: לפיד עם גרעון של 16 מיליון – ש”ס עם 11 מיליון

את טבלת הגירעון מובילה יש עתיד בראשות יאיר לפיד, עם חוב של 16 מיליון שקלים נכון לסוף חודש מרס 2015, יש עתיד הוציאה 38 מיליון וקיבלה מהמדינה 21.8 מיליון.

מבקר המדינה, השופט בדימוס יוסף (חיים) שפירא, פרסם היום (שלישי) דוח על מימון הבחירות האחרונות ומימון המפלגות -בו הוא מכריז על   הקנסות  שהטיל על מספר סיעות שחרגו מהנהלים.

 

בדוח נכתב כי כל הסיעות שהתמודדו בבחירות לכנסת, למעט “עלה ירוק”, סיימו את מערכת הבחירות בגירעונות גדולים – שנעים בין 200 אלף שקלים במקרה הטוב ל-16 מיליון (!) שקלים.

“הוצאות הסיעות על מערכת הבחירות גבוהות באופן משמעותי מהמימון הממלכתי שהמחוקק הקצה לצורך זה”, ציין המבקר, שהסביר כי מפלגות רבות בונות על המימון שיקבלו לאחר הבחירות כדי לכסות את החובות. עוד נכתב בדוח כי בשל חקירת המשטרה, לא הושלמה הביקורת על החשבונות השוטפים של בל”ד – ולכן היא לא נכללה בדוח.

את טבלת הגירעון מובילה יש עתיד בראשות יאיר לפיד, עם חוב של 16 מיליון שקלים נכון לסוף חודש מרס 2015, יש עתיד הוציאה 38 מיליון וקיבלה מהמדינה 21.8 מיליון.  למרות זאת, המבקר פרסם דוח חיובי על ניהול הכספים של יש עתיד, שככל הנראה כיסתה את החובות מהמימון שקיבלה לאחר ש-11 מנציגיה נכנסו לכנסת.

לאחר יש עתיד, במקום השני ניצבת ש”ס של אריה דרעי עם גירעון של 11 מיליון שקלים. מפלגת הליכוד הוציאה יותר אך גם קיבלה יותר, ונשארה בגירעון של כ-10 מיליון. אחריה ברשימה ישראל ביתנו ו”יחד” של אלי ישי (שלא עברה את אחוז החסימה), עם גירעון של יותר מ-8 מיליון שקלים.

הבית היהודי הותירה גירעון של 4.3 מיליון שקלים, מרצ “הסתפקה” ב-3.5 מיליון, המחנה הציוני – 2.9, יהדות התורה – 1.6, הרשימה המשותפת – 1.1 ו”כולנו” – 224 אלף. עלה ירוק אמנם לא נכנסה לכנסת, אך סיימה עם יתרה של 138 אלף שקלים.

אצל מרבית המפלגות, מלבד העבודה ואגודת ישראל, החוב תפח מהבחירות ב-2013 לבחירות ב-2015. העבודה הצליחה להפחות את חובותיה מ-29 מיליון שקלים לכ-8.6 מיליון

1 תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

  1. תכלס שורה תחתונה המצב של אלי ישי הרבה יותר טוב משס

    משתמש אנונימי (לא מזוהה) |
    הגב