“הקנאים השתוללו יותר מהערבים בשטחים”

מול תמונות הזוועה מלשכת הגיוס ומופע הרימונים כלפי המפגינים שמחו על מעצרה של נערה, גורם במשטרה טוען בשיחה ל’אקטאוליק’ כי “השוטרים נתקלו באלימות יותר קשה מהשטחים”

מול תמונות הזוועה מלשכת הגיוס ומופע הרימונים כלפי המפגינים שמחו על מעצרה של נערה שחזרה בתשובה, גורם במשטרה טוען  בשיחה ל’אקטאוליק’ כי “השוטרים נתקלו באלימות יותר קשה מהשטחים”. לדברי אותו גורם, “השוטרים הותקפו ולא נותרה להם כל ברירה אלא להגיב ברימוני הלם”.

בנתיים, הח”כים החרדים שומרים על דממת אלחוט ולא שחררו כל התבטאות בנושא. גם ח”כ אייכלר שידוע כמגן הציבור החרדי וכמי שאכפת לו מאלימות השוטרים לא טרח להוציא הודעת גינוי או לכל הפחות בקשה לבדיקה.

מוקדם יותר, בעדה החרדית שחררו תמונות בהם נראים מספר מפגינים כשהם פצועים ברמות פציעה שיותר מוכרים מההפגנות של הפלסטינים מול רצועת עזה. דובר המשטרה מסר בתגובה: “ההפגנה הייתה אלימה ושוטרים חשו בסכנה לחייהם”.

בתקשורת החרדית נפוצה תמונה שבה נראת הבחורה “החרדית” כפרוצה. אלא מבדיקה של “אקטואליק” עולה כי הפרופיל המדובר לא קיים בפייסבוק וייתכן כי נמחק. התמונה עצמה שרצה ברשת צולמה לפני כ-3 חודשים, ומאז לא התעדכן דף הפייסבוק. בעדה החרדית טוענים שהנערה החזירה את בני משפחתה בתשובה. “רבני העדה החרדית הורו לנו לצאת ולמחות על כל בת מישראל שחוזרת בתשובה, כך היא דעתם של גדולי ישראל בכל הדורות”, מסרו בהעדה.

כאמור, אמש מאות אנשי העדה החרדית הגיעו ללשכת הגיוס והחלו להתפרע. בתגובה המשטרה עושה שימוש מאסיבי ברימוני הלם בהפגנת החרדים הקיצוניים מחוץ ללשכת הגיוס בירושלים.

 

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.