במשטרה שוקלים לבטל את כתב האישום כנגד הפלסטיני

יומיים לאחר שחשפנו לראשונה על סתירות מהותיות בפרשת הפלסטיני מדיר קדיס החשוד כי הטריד את הילדה בת ה-7 המתגוררת בעיר החרדית ליד מודיעין, המשטרה והפרקליטות הצבאית שוקלים לבטל את כתב האישום שהוגש נגד מחמוד קטוסה

היום התקיים דיון בפני בית המשפט הצבאי בעופר בעניינו של הנאשם הפלסטיני בעניין שפגע בקטינה תושבת העיר החרדית בבנימין. בדיון הוצג בפני השופט המידע החדש הנוגע לנאשם, והצורך בהשלמת חקירה בעקבותיו. כמו כן, הוצג הצורך בעריכת פעולות נוספות למיצוי בירור החשד בעניין מעורבים נוספים בעבירה.

בתום הדיון, בית המשפט האריך את מעצרו של הנאשם בששה ימים עד ליום 25 ביוני 2019.

יומיים לאחר שחשפנו לראשונה על סתירות מהותיות בפרשת הפלסטיני מדיר קדיס החשוד כי הטריד את הילדה בת ה-7 המתגוררת בעיר החרדית ליד מודיעין, המשטרה והפרקליטות הצבאית שוקלים לבטל את כתב האישום שהוגש נגד מחמוד קטוסה. למרות זאת, במשטרה מעריכים שהילדה אכן עברה פגיעה, וייתכן כי היה לו קשר כזה או אחר עם הילדה. כך מסר גורם הקשור לחקירה לוינט.

גורם הקשור לחקירה טוען לוינט כי כי “יש חלק שהיינו צריכים לעשות בצורה טובה יותר וגם זה לא נעשה ברף שהיה גורם להשפעה לתביעה הצבאית לגבי כתב האישום. הפרקליטות סבורה גם אתמול בלילה יש פה בסיס שמצדיק אישום באינוס”.

אותו גורם הביע ביקורת כלפי הקהילה החרדית שלא ממהרת להתלונן ובכך הביאה למבוי סתום בחקירה. “ההחלטה האם לבוא למשטרה או לא לבוא משמעותית. כי ייתכן שהחקירה עוד בטרם הגשת התלונה הייתה מזוהמת. מי שמדבר על חורים בחקירה מתייחס לתקופה שלפני הגשת התלונה, וצריך להתייחס לאירועים קודמים”, אמר הגורם.

בתום דין בבית הדין הצבאי, התביעה הצבאית ביקשה להאריך את מעצרו ב-10 ימים כדי לאפשר לחוקרים לסיים את מלאכתם.

פרקליטו של קטוסה סיפר כי הפלסטיני אותו הוא מייצג פרץ בבכי במהלך הדיון ושאל: “מה עשיתם בכל הימים של הארכות המעצר אם עכשיו אתם רוצים לעשות השלמות חקירה?”.

מקרוביו של הפלסטיני החשוד בכך שפגע בילדה החרדית בת ה-7 בעיר החרדית משוכנעים כי נפלה טעות בזיהוי. על העיתונאים נאסר היום להכנס לבית המשפט.

“תפרו לו תיק”, סבור אחיו של הנאשם, אנואר. “הוא עובד בבית הספר הזה שנים, ולא דיבר עם אף אחד מהילדים, רק עם המורה. הסתכלו על מצלמות האבטחה 35 ימים אחורה – ולא מצאו עליו שום דבר”. האח טוען בשיחה לחדשות כי, “הוא חזק, כי הוא יודע שהוא לא עשה כלום. אני מבקש מכל הישראלים שיעמדו לצדו, כדי שהמשטרה תחפש את מי שעשה את זה”, הוסיף.
בנו של הנאשם בטוח כי אביו חף מפשע “אני מאמין שהוא לא עשה כלום, ומבקש מכולם בישראל שיעמדו לצד אבא שלי”, אמר. “אנחנו צריכים לראות את אבא בחוץ, לא בפנים”.

הפרקליטות הצבאית אסרה באופן חריג על העיתונאים להגיע לאולם בו התקיים הדיון.

בכתב האישום נכתב כי “באחד הימים הוביל הנאשם את הילדה לבית באזור שהוא אוחז בידיה בכוח, גורם לנפילתה ותוקף אותה בנסיבות מחמירות תוך שהיא בוכה וזועקת לעזרה”, אלא שבין כל הגרסאות יש חורים רבים, ועל כל זה תמהים בעיר החרדית כיצד אף אחד בעיר לא הבחין בילדה שהלכה איתו במשך 15 דק? ועוד פועל שמוכר בעיר?”.

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.