בן-גביר: “בשל העינויים מרשי נשבר והודה במיוחס לו” • בנט: “סומכים על השב”כ; הכל נעשה לפי החוק”

עורך דינו של אחד החשודים בהצתה בדומא מסר הצהרה לתקשורת במהלכה האשים את השב”כ בעינויים מחרידים כלפי הנחקרים: “בעיטות, אגרופים, מניעת שינה וקשירות למיטה”. השר בנט: “סומכים על השב”כ; הכל נעשה לפי החוק”

חקירת חשודי דומא: עורך הדין איתמר בן גביר, המייצג את אחד החשודים שנעצרו בפרשה, מסר הבוקר הצהרה לתקשורת בבית המשפט.

בן גביר סיפר כי מרשו נשבר והודה במיוחס לו, זאת בשל העינויים שעבר, עינויים שכלללו, בין היתר: “הטרדות כלפי מרשי, פגיעה במקודש לו, בעולם הערכים שלו בשמירת התורה והמצווה שלו, מניעת שינה לתקופה כל כך ארוכה. אחרי שהחוקרים עוברים את השלבים האלה ומרשי דבק באמת שלו הם פשוט מקבלים רישיון להרוג”.

בן גביר הוסיף לתאר: “בשלב מסוים נכנסים לחדרו ארבעה בריונים שמכים אותו וקושרים אותו במיטת סדום…תיאורים מזעזעים ומחרידים: קשירות בתנוחות הפוכות, הופכים אותו ועוד פעם מפילים אותו ועוד פעם מפילים אותו, עד שהוא צועק ‘די! עזבו אותי, תנו לי ללכת, לא עשיתי כלום’. אבל אומרים לו ‘אם לו תתן הודאה אנחנו ממשיכים'”.

“הם הצליחו לשבור אותו. בעיניי ספק רב מאוד אם אפשר להשתמש בדברים שהוא מסר. הם פגעו בו והפכו אותו לצל אדם”, אמר בן גביר והוסיף: “אני מתבייש שבמדינת ישראל של 2015 זו ההתנהלות של חוקרי השב”כ. אני מתבייש בכך שהפרקליטות והיועמ”ש נתנו לכך יד. מתבייש בכך שחלק מהשופטים התיישרו כלפי המציאות המחרידה הזו, היו אדישים ולא הורו אפילו להביא אותו לבית המשפט באותם ימים שעבר עינויים. מרשי צריך פסיכיאטר וטיפול רפואי…בדברים שמרשי מסר אין ולא כלום כי אדם במצב כזה יכול להודות בכל מה שרוצים. אני חושב שכל אחד ואחד מאזרחי ישראל היה מודה במיוחס לו ואני חושב שיש פה פרשת קו 300 חדשה של שירות הביטחון הכללי”.

מגבה את השב"כ. השר בנט
מגבה את השב”כ. השר בנט

בתוך כך, שר החינוך ויו”ר ‘הבית היהודי’, נפתלי בנט, בוחר להגן הבוקר על השב”כ לנוכח המתקפות עליו מימין. בראיון לגל”צ אמר בנט: מה שאנחנו רואים זה טרור…יש פה כמה עשרות אנשים שמטרתם היא לא רצח אלא הרצח הוא אמצעי לקעקוע יסודות המדינה. אלה אנשים שלא מכירים במדינת ישראל כמדינה לגיטימית וממש מנסים לחולל מעין מלחמת גוג ומגוג, להביא עלינו את העולם, להביא אותנו למלחמה. וצריך להפעיל את היד הקשה ביותר כדי לתפוס את רוצחי דומא ועוד יותר חשוב כדי למנוע את הדומא”.

על הטענות בנוגע לעינויים שעוברים הנחקרים אמר בנט: “בוודאי ששר בקבינט תפקידינו גם לבקר את מערכות הביטחון. נכנסנו לעובי הקורה ואני יכול להודיע שכל הפעולות של השב”כ בבקרה והכל בפיקוח משפטי צמוד. במטרה למנוע את הפיגוע. אנחנו סומכים על השב”כ במקרים אחרים של טרור”.

בוידאו: החור חרדי שנעצר במסגרת הפרשה מדבר על העינויים שעבר 

(האדיבות רשת)

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.