בנט: “יעשה מה שטוב לישראל”, לפיד: לנתניהו אין 61 מנדטים

יו”ר ימינה נפתלי בנט אמר אמש (שלישי) בתגובה ראשונה לתוצאות התיקו כי “יעשה רק מה שטוב לישראל”. יו”ר כחול לבן בני גנץ בירך על התוצאות המפתיעות: “אעשה הכול כדי לאחד את גוש השינוי”.

יו”ר ימינה נפתלי בנט אמר אמש (שלישי) בתגובה ראשונה לתוצאות התיקו כי “יעשה רק מה שטוב לישראל”. יו”ר כחול לבן בני גנץ בירך על התוצאות המפתיעות: “אעשה הכול כדי לאחד את גוש השינוי”.

זמן קצר אחרי פרסום תוצאות המדגמים, ראש הממשלה בירך את סמוטריץ’ על ההישג. לאחר מכן הוא שוחח גם עם ראשי המפלגות החרדיות גפני, ליצמן ודרעי. לבסוף, שוחח נתניהו עם בנט ויו”ר ימינה הגיב שימתין לתוצאות האמת.

יו”ר יש עתיד אף הוא התגאה בתוצאות: “לפני שלושה חודשים הפלנו את הממשלה ויצאנו למערכת הבחירות הזאת. היינו אז המפלגה הרביעית בגודלה בישראל, אנחנו מסיימים את מערכת הבחירות הזו המפלגה השנייה בגודלה בישראל שמובילה את גוש השינוי. לדעתי אלה שמאחורינו הם לא חצי מאיתנו אפילו בגודל ומה שאפילו יותר חשוב בעיני זה שעשינו את זה קודם כל באחריות. דאגנו לא להפיל אף אחת ממפלגות הגוש, דאגנו לשמר את הסיכוי לשינוי במדינת ישראל, דאגנו לוודא שכולם יוכלו מחר בבוקר להתחיל לעבוד כדי לנסות להקים פה ממשלה שפויה. ועשינו עוד דבר – את כל זה עשינו בלי ללכלך ובלי להכפיש תוך שאנחנו שומרים על הזהות שלנו. אני אמרתי אלף פעם במהלך מערכת הבחירות הזאת לחברי הכנסת “תזכרו הילדים שלנו רואים אותנו בטלוויזיה. הם שומעים מה אנחנו אומרים, הם שומעים איך אנחנו מנהלים את זה, בוא נגרום להם להיות גאים בנו ובדרך שבה אנחנו מתנהלים”.

אני חושב שיש לנו סיבה גדולה להיות גאים בדרך שבה התנהלנו וסיבה עוד יותר גדולה להיות גאים בתוצאה שהבאנו. נכון לרגע זה לנתניהו אין 61 מנדטים ולגוש השינוי יש 61 מנדטים. נכון לרגע זה אנחנו מצליחים, אנחנו נחכה כמובן לתוצאות האמת. אנחנו היינו אחראיים עד עכשיו ונמשיך להיות אחראיים, אבל נכון לרגע זה לא תוקם במדינת ישראל ממשלה על קולותיהם של הכהניסטים, גזענים והחשוכים. התחלתי כבר הערב לנהל שיחות עם חלק ממנהיגי גוש השינוי ואני כמובן אמשיך בימים הקרובים לנהל איתם את השיחות האלה, אנחנו נחכה אני אומר שוב לתוצאות האמת, אבל אנחנו נעשה כל דבר כדי להקים ממשלה שפויה במדינת ישראל.

אני מודה לכל מאות אלפי האנשים שתמכו בנו, לעשרות אלפי הפעילים שלנו שרובם נמצאים עכשיו בקלפיות ועדיין סופרים קולות ושומרים על טוהר הבחירות. בעיקר אני מודה לכם. עשינו הישג אדיר, המפלגה הזו פה. באנו לשנות. באנו לשנים. תודה רבה.”

תגובות

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.